15 Eylül 2005 12:05

Van Gogh İle Yeniden

Usta isimler yönetmenin filmlerine sahip çıktı

Hollanda merkezli Column Productions ve New York merkezli Ironworks Productions , Theo van Gogh'un yaptığı 3 filmi yeniden çekmeye karar verdi. Variety'nin verdiği habere göre, yönetmen koltuğuna oturacak isimlerle de anlaşan prodüksiyon şirketleri, filmlerin yönetimini Steve Buscemi, Stanley Tucci ve Bob Balaban'a verdi.Filmler, New York'ta arka arkaya çekilecek. Digital kameralar ile çekilecek üç film sırasıyla 06 (1994), Blind Date (1996) ve Interview (2003) olarak kararlaştırıldı.Theo van Gogh, geçen yıl Hollanda'da Mohammad Bouyeri adlı bir saldırgan tarafından önce vurulmuş sonra da bıçaklanarak öldürülmüştü. Bu cinayet, Van Gogh'un Submission adlı filmi ile ilişkilendirilmişti. Filminde, İslam'da kadının ne gibi uygulamalar ile karşı karşıya kaldığını işlemişti. Mohammad Bouyeri, bu yıl içinde ömür boyu hapse mahkum edildi.
Yorumlar
  • İslam dini kadını yücelten bir dindir, ne yazık ki bu yönetmen müsvettesi bunu bilmeyecek kadar bilgisiz bir yönetmen ki bir kaç kendini bilmez adam yüzünden islam dinini aşağılamaya kalktı. Çok yazık dünyada film konusu olacak bir sürü malzeme var dini konular bu şekilde hemde yanlış bir şekilde insanlara gösterilemez. Eski filmleri beni hiç ilgilendirmiyor aslında bu adam hakkında yorum bile yazmak hata ama bir an savunmöa ihtiyacı hissettim kendimce...

  • kesinlikle doğru öğrenmişsin kardeşim adam tam bir müslüman düşmanı adam film i sırf düşmanlık için çekiyo du ben ce istedikleri kadar yardım etsinler böle çekime devam ettikçe onlar bataktan asla çıkamazlar saygılarımla....

  • İslam düşmanı bir adamdı. Bu adama sahip çıkılmasının baş nedeni de bu. Son filmi de bardağı taşıran son damla olmuştu.

  • bu adamın nesine sahip çıkılıyor anlamadım.o resmen islam dinine saygısızlık etti.bildiğim kadarıyla da filminde çıplak kadınların vücuduna kurandan ayetler gösteriyordu.islam dinine hakaret edip duruyordu...bende bunları mithat bereket'in pusula adlı programında öğrenmiştim.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir