22 Aralık 2010 01:00

Vanlı çocuklar ilk kez sinemayla buluşuyor

Van'da hiç sinemaya gitmemiş öğrencilere, Avrupa Birliği (AB) Bilgi Merkezleri ağı desteğiyle hazırlanan ''Avrupa Çocuk Filmleri Festivali'' kapsamında film izleme imkanı

Van Ticaret ve Sanayi Odası (VATSO) bünyesindeki AB Van Bilgi Merkezince, terör nedeniyle göç eden ailelerin yaşadığı mahallelerden seçilen çocuklar, otobüslerle sinema salonuna taşınıyor. AB Van Bilgi Merkezi Koordinatörü Kerem Oruç, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu etkinlikle çocukların sinema ile tanışmasını amaçladıklarını söyledi.

Türkiye'de faaliyet yürüten 18 AB Bilgi merkezinin çeşitli etkinlikler düzenlediğini ifade eden Oruç, şöyle devam etti: ''Kurulduğumuz günden itibaren toplumun her kesimine yönelik etkinlikler düzenlemekteyiz. Bugün de Avrupa Çocuk Filmleri Festivali'ni başlattık. Çocuklarımızda sinema bilincini oluşturmayı ve kültürel etkileşim içinde olmalarını istedik. Gösterim üç gün sürecek. Bu festival kapsamında bin öğrenciye ulaşmayı hedefliyoruz.'' Öğrencilere, ''Don Kişot Yel Değirmenlerine Karşı'' filmi izlettiriliyor.

MYNET SİNEMA'YI FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN...

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir