17 Eylül 2003 11:14

Vatikan Gibson'ı Bağrına Bastı

Mel Gibson'ın tartışmalı yeni filmi, beklediği ilgiyi Vatikan'da buldu...

Vatikan temsilcisi, Mel Gibson'ın tartışmalı filmi The Passion'dan (Lat. acı, ıstırap) bölümler izledi ve filme sahip çıkarak eleştirilere karşı yanıt verdi. Daha önce Musevi cemaati filmi izlemiş ve anti-Semitizm öğeleri taşıdığı gerekçesiyle eleştirmişti. Başpsikopos ve Kilise'nin halkla ilişkiler sorumlusu John P. Foley, filmde yer alan her şeyin İncil'den geldiğini söylüyor. Hatta filme tamamen sahip çıkarak, filme gelen eleştirilerin İncil'e yapılmış sayılacağını belirtiyor!Tutku, Hz. İsa'nın çarmıha gerilmeden önceki son 12 saatini tüm detaylarıyla gözler önüne seriyor. Fakat tartışmalar da çekim aşamasından beri filmin başından eksik olmuyor. Dağıtım sorunu yaşayan The Passion, Vatikan'ın açıklamalarından sonra bir şans yakalayabilir... Gibson'ın büyük bir tutkuyla çektiği her halinden belli olan yapımın, "politik olarak doğru" olup olmadığı tartışılır. En azından şimdiye kadar aldığı eleştiriler kafalarda soru işaretleri uyandırıyor.
Yorumlar
  • Mel Gibson işin içinde evet ve sanırım kalteli bir yapıt olmuştur. ama arkadaşlar işin popüler tarafından çok temasıyla ilgilenelim. yaşasın kardeşlik,yaşasın barış,yaşasın insanlık ve iyilik:)

  • Bence Incil'de yazanlara ve Tanri'nin sozune tamamen uygun yapilmis bir film. Herkesin seyretmesini ozellikle tavsiye ederim.

  • içinde mel gibson ismi geçtikten sonra izlenmeye değer olacağına eminim.ayrıca braveheart tan sonra yönetmen olarak neler yaptığını merak ediyorum.

  • yani umarım bu filme yazık etmezler.mel gibson herşeyini ortaya koymuş film için ve !!kesinlikle!! muhteşem bi yapıt olduğunu düşünüyorum.. umarım ilzeme şansı yakalarız..

  • bence çok merak ediyorum bu filmi. bi kere mel gibson işin içinde demekki kesin bişeye benzicek. vatikanın filme sahip çıkması iyi de gelen eleştiriler incile gelmiştir olayı biraz abartı olmuş sanki :)) neyse gerçekten en kısa zamanda türkiye ye bekliyoruz :))

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir