23 Haziran 2010 00:00

Vatikan'da 'Kadın Papa'

851 yılında Papa olduğu rivayet edilen bir kadını anlatan 'Pope Joan' adlı film Vatikan'da tartışma konusu oldu.

Vatikan tarafından varlığı kesin bir dille reddedilen ancak bazı kesimler tarafından 851 yılında Papalık makamını işgal ettiğine inanılan İngiliz Joan’ın hayatını konu alan 'Pope Joan' adlı film İtalya’da gösterime girdi.

İtalyan Piskoposların gazetesi L’Avvenire’de yayınlanan bir yazıda filmdeki kadın Papa hikâyesinin kesinlikle gerçek olmadığı ve filmin gerçekliklerden uzak hayal ürünü bir hikâyeden alındığı belirtildi.

Attan düşerek gizli sevgilisinden olan çocuğunu doğurunca kadın olduğu anlaşılan ve taşlanarak öldürüldüğüne inanılan Papa Joan’ı anlatan film Vatikan’ın tepkisine rağmen büyük ilgi çekiyor.

Papa’yı Alman oyuncu Johanna Wokalek’in canlandırdığı filmin yönetmenliğini Sönke Wortmann yaptı.

Yorumlar
  • slm

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir