13 Temmuz 2010 00:00

'Vavien' Saraybosna Film Festivali yolcusu

Yağmur ve Durul Taylan’ın yönettiği, senaryosu tiyatrocu Engin Günaydın’a ait "Vavien", 16. Uluslararası Saraybosna Film Festivali’nde Türkiye’yi temsil edecek.

Konuya ilişkin yapılan yazılı açıklamaya göre, çekimleri Tokat’ın Erbaa ilçesi ve İstanbul’da gerçekleştirilen, Engin Günaydın, Binnur Kaya, Settar Tanrıöğen, İlker Aksum ve Serra Yılmaz gibi oyuncuların rol aldığı "Vavien", 23-31 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek festivalde yarışmaya layık bulunan 9 filmden biri oldu.

Saraybosna Film Festivali kapsamında 28 Temmuzda gerçekleştirilecek filmin gösterimine, oyuncuların yanı sıra yönetmenler ve yapımcı da katılacak. Yarışmanın sonucu, festivalin son günü olan 31 Temmuzda düzenlenecek törenle açıklanacak.

"Vavien", daha önce 29. İstanbul Film Festivali kapsamında verilen Altın Lale Ödüllerinde Ulusal Yarışmada "En İyi Film Ödülü"nü almış, ayrıca Sinema Yazarları Derneğince "En İyi Senaryo", "En İyi Kadın Oyuncu", "En İyi Müzik" ve "En İyi Sanat Yönetmeni" kategorilerinde ödüllendirilmişti.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir