26 Temmuz 2018 08:09

Venedik Uluslararası Film Festivali’nin programı belli oldu

Ödül sezonuna adım adım yaklaştığımız şu günlerde, sezonun açılmak üzere olduğunun ilk habercisi Venedik Uluslararası Film Festivali’nin programı belli oldu.


Bu sene 29 Ağustos - 8 Eylül 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek olanVenedik Film Festivali'nin programı büyük ölçüde belli oldu. Bu sene 75’incisi gerçekleşecek olan Venedik Film Festivali'nin jüri başkanlığını, bu yıl Oscar yarışında 13 dalda adaylıkla başı çeken Suyun Sesi'nin 4 Oscar adayıusta yönetmeniGuillermo del Toroüstleniyor.



29 Ağustos tarihinde Ay'a ilk ayak basan astronot Neil Armstrong'un hikayesinin anlatıldığı First Man filminin gösterimi ile başlayacak olan festivalin açıklanan programı;

Ana Yarışma


First Man – Damien Chazelle



The Mountain – Rick Alverson


Non-Fiction – Olivier Assayas


The Sisters Brothers – Jacques Audiard


The Ballad Of Buster Scruggs – Coen Kardeşler


Vox Lux – Brady Corbet


Roma – Alfonso Cuaron


22 July – Paul Greengrass


Suspiria – Luca Guadagnino



Werk Ohne Autor – Florian Henckel Von Donnersmarck


The Nightingale – Jennifer Kent


The Favorite – Yorgos Lanthimos


Peterloo – Mike Leigh



Capri-Revolution – Mario Martone


What You Gonna Do When The World’s On Fire – Roberto Minervini


Sunset – Laszlo Nemes


Freres Ennemis – David Oelhoffen


Nuestro Tiempo – Carlos Reygadas


At Eternity’s Gate – Julian Schnabel


Acusada – Gonzalo Tobal


Killing – Shinya Tsukamoto

Yarışma Dışı - Kurmaca Filmler



Una Storia Senza Nome – Roberto Ando


Les Estivants – Valeria Bruni Tedeschi


A Star Is Born – Bradley Cooper



Mi Obra Maestra – Gaston Duprat
A Tramway In Jerusalem – Amos Gitai
Un Peuple Et Son Roi – Pierre Schoeller
La Quietud – Pablo Trapero
Dragged Across Concrete – S. Craig Zahler
Shadow – Zhang Yimou

Yarışma Dışı - Kurmaca Olmayan Filmler

A Letter To A Friend In Gaza – Amos Gitai
Aquarela – Victor Kossakovsky
El Pepe, Una Vida Suprema – Emir Kusturica
Carmine Street Guitars – Ron Mann
Isis, Tomorrow. The Lost Souls Of Mosul – Francesca Mannocchi, Alessio Romenzi
American Dharma – Errol Morris
Introduzione All’Oscuro – Gastón Solnicki
1938 Diversi – Giorgio Treves
Your Face – Tsai Ming-Liang
Monrovia, Indiana – Frederick Wiseman

Yarışma Dışı - Özel Gösterim

The Other Side Of The Wind – Orson Welles
They’ll Love Me When I’m Dead – Morgan Neville
My Brilliant Friend – Saverio Costanzo
Il Diario Di Angela – Noi Due Cineasti – Yervant Gianikian

Orrizonti

Sulla Mia Pelle – Alessio Cremonini
Manta Ray – Phuttiphong Aroonpheng
Soni – Ivan Ayr
Ozen (The River) – Emir Baigazin
La Noche De 12 Años – Alvaro Brechner
Deslembro – Flavia Castro
The Announcement – Mahmut Fazil Coskun
Un Giorno All’Improvviso – Ciro D’Emilio
Charlie Says – Mary Harron
Amanda – Mikhaël Hers
The Day I Lost My Shadow – Soudade Kaadan
L’Enkas – Sarah Marx
The Man Who Surprised Everyone – Natasha Merkulova, Aleksey Chupov
As I Lay Dying – Mostafa Sayyari
La Profezia Dell’Armadillo – Emanuele Scaringi
Stripped – Yaron Shani
Jinpa – Pema Tseden
Tel Aviv On Fire – Sameh Zoabi

Sconfini

Blood Kin – Ramin Bahrani
Il Banchiere Anarchico – Giulio Base
Il Ragazzo Piu Felice Del Mondo – Gipi
Arrivederci Saigon – Wilma Labate
The Tree Of Life (Genişletilmiş Versiyon) – Terrence Malick
Camorra – Francesco Patierno
L’Heure De La Sortie – Sebastien Marnier
Magic Lantern – Amir Naderi

Venedik Klasikler

They Live – John Carpenter
The Night Porter – Liliana Cavani
The Naked City – Jules Dassin
Brick And Mirror – Ebrahim Golestan
Street Of Shame – Kenji Mizoguchi
IL Posto – Ermanno Olmi
Last Year At Marienbad – Alain Resnais
The Place Without Limits – Arturo Ripstein
Adieu Philippine – Jacques Rozier
The Ascent – Laris Shepitko
The Killers – Don Siegel
The Killers – Robert Siodmak
The NIght OF The Shooting Stars – Paolo & Vittorio Taviani
Love, Thy Name Be Sorrow/The Mad Fox – Tomu Uchida
Death In Venice – Luchino Visconti
The Golem – How He Came Into The World – Paul Wegener
Nothing Sacred – William Wellman
Some LIke It Hot – Billy Wilder

Venedik Klasikler - Belgesel

The Great Buster – Peter Bogdanovich
Women Making Films: A New Road Movie Through Cinema – Mark Cousins
Humberto Mauro – Andre di Mauro
Living The Light – Robby Müller – Claire Pijman
24/25 IL Fotogramma In Piu – Giancarlo Rolandi, Federico Pontiggia
Nice Girls Don’t Stay For Breakfast – Bruce Weber
Friedkin Uncut – Francesco Zippel


Yorumlar
    Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

    Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

    Son Haberler

    Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

    Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

    İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

    Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir