7 Temmuz 2006 09:28

Venedik'te Ödül

David Lynch'in dev kariyeri Venedik'te kutsanıyor...

Bu sene Venedik Film Festivali'nin bir sinemacının bütün kariyerini düşünerek verdiği Altın Aslan ödülü dev yaratıcı David Lynch'e verilecek. Festivalde aynı zamanda yönetmenin bütün dünyada merakla beklenen Inland Empire filmi gösterilecek.Oscarsız ama Cannes'lı bu dev yönetmen, sinema sanatının en çok incelenen ve tartışılan ve şüphesiz sevilen yönetmenleri arasında. Sanatın sınırlarını zorladığı ve sinemasını her filmiyle bir adım öteye taşıdığına da şüphe yok. Yönetmen ödül alacağı festivalde son çalışmasını da gösterecek. Inland Empire, senaryosuz çekim öyküleriyle tam bir gizem. Lynch filmin son çekimlerini Polonya'da yaparken, problem yaşayan bir kadını anlattığını açıklamış ve o günden sonra da bir şey eklememişti. Aynı ödülün geçen sene Stefania Sandrelli ve Hayao Miyazaki'ye verildiğini hatırlatalım.
Yorumlar
  • Inland Empire artık ölecem gelll artık izleyelim seni:)

  • Uzun bir aradan sonra izlemeye değer bir şeylerin ufukta görünmesi iştah kabartıcıhele ki kopyasının kopyası filmlerin piyasada cirit attığı bir dönemde

  • fazla söze gerek yok sonuna kadar hak ediyor ve yapmış olduklarıyla övünmesini bilen bi yönetmen takdire değr

  • yakışır ustaya..."InLand Empıre"yı da bir an önce ghösterime soksa da uzun zamanLık merakımız bir son buLsa !

  • biraz önce bir sahn esini buldum ve izledim. beklentilerinizi tavanlara çıkarın arkadaşlar. kariyerinin belkide en iyi filmi geliyor.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir