10 Şubat 2011 01:00

Verilen ödülü reddetti

Semih Kaplanoğlu, İran’da düzenlenen Fecr Film Festivali’nde 'Bal'a verilen ödülü reddetti.

MYNET SİNEMA'YI FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLA


ntvmsnbc'nin haberine göre İranlı yönetmenler Cafer Panahi ve ve Muhammed Resulov’a verilen hapis cezalarını en başından beri protesto eden yönetmen Semih Kaplanoğlu, onlara destek olmak amacıyla gerek uluslararası protesto kampanyalarına imza atmış, gerekse de geçtiğimiz günlerde Beyoğlu sinemasındaki basın açıklamasında görüşlerini dile getirmişti.

Fecr Flm Festivali’nde 'Bal' filminin ödül aldığını öğrenen Kaplanoğlu yaptığı açıklamada şöyle dedi:

“İran’da düzenlenen Fecr Film Festivali’nde filmimiz Bal’a senaryo ödülü verildiğini az önce öğrendik. Uluslararası dağıtımcımız ‘The Match Factory’, Yusuf Üçlemesi’nin diğer iki filmi gibi Bal’ı da, geçtiğimiz yıl İran’a satmıştı. Böyle durumlarda film festivallerine katılım konusunda kararı o ülkenin dağıtımcısı vermektedir. Nitekim Bal’ın Fecr Film Festivali’ne katıldığını, filme verilen senaryo ödülü vesilesiyle haber aldık. Ve ödülü reddettiğimizi ‘The Match Factory’ aracılığıyla uluslararası kamuoyuna ilettik. Türkiye kamuoyuyla da paylaşıyoruz.”

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir