3 Aralık 2012 01:00

Viyana'da Türk Filmleri Haftası

Bu yıl ilk kez düzenlenen Viyana Türk Filmleri Haftası sinema severlerin yoğun ilgisiyle karşılandı.

Viyana Türk Filmleri Haftası ve Film Marketi, 29 Kasım gecesi Viyana’nın tarihi sineması Künstlerhaus Kino’da yapılan bir törenle başladı.

Viyanalıların yoğun ilgi gösterdiği gecede açılış filmi olarak, Yüksel Aksu’nun yazıp yönettiği, Muharrem Gülmez’in yapımcılığını yaptığı “Entelköy Efeköy’e Karşı” filmi seyirciyle buluştu.

Büyülü Fener Kültür Sanat Derneği tarafından gerçekleştirilen etkinliğin açılış gecesinde konuşma yapan Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Ayşe Sezgin, son yıllarda Türk sinemasının önemli başarılara imza attığını ve Viyana’da böyle bir etkinliğin gerçekleşmesinden büyük memnuniyet duyduğunu vurguladı.


Geceye “Entelköy EfeKöy’e Karşı” filminin yönetmeni Yüksel Aksu, yapımcısı Muharrem Gülmez, “Saç” filmiyle İstanbul Film Festivali’nde En iyi Yönetmen ve En İyi Film ödüllerini alan Tayfun Pirselimoğlu, İstanbul Film Festivali’nden En iyi Kadın Oyuncu ödülüyle dönen Nazan Kesal ve Cannes Film Festivali Büyük Jüri Ödülünü alan, Nuri Bilge Ceylan’ın yönettiği “Bir Zamanlar Anadolu’da” filminin senaristi ve oyuncusu, yazar Ercan Kesal, “Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi” filminin yazar ve yönetmeni Onur Ünlü ve “Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi” ile “Kosmos” filmlerinin başrol oyuncusu Türkü Turan katıldı.

Bugün sona erecek olan etkinlik kapsamında ayrıca Avusturya’lı film alıcıları ile Türk yapımcılar film alışverişi, bilgi paylaşımı yapmak için Viyana Türk Filmleri Marketi'nde buluştu.

ntvmsnbc


Entelköy EfeKöy’e Karşı filminin fragmanı için tıklayın


Bir Zamanlar Anadolu’da filminin fragmanı için tıklayın


Celal Tan ve Ailesinin Aşırı Acıklı Hikayesi filminin fragmanı için tıklayın


Kosmos filminin fragmanı için tıklayın

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir