24 Temmuz 2015 09:38

Vizyondaki filmler (24 Temmuz Cuma)

Vizyondaki filmlerde bu hafta 8 film sinema salonlarında izleyicisiyle buluşacak. 1'i yerli 8 filmin vizyona gireceği bu hafta aksiyondan, romantik komediye, korku ve gerilim türündeki filmleri izleyebilirsiniz. İşte vizyondaki filmler haberimiz.

Türkiye sinemalarında bu hafta 1'i yerli 8 film vizyona girecek. Komediden, drama, gerilimden, korku filmine ilginizi çekebilecek filmler vizyona giriyor. İşte vizyona giren Deccal, Kutupta Macera, Kağıttan Kentler, Beden, Acemi Çapkın, İki Aşk Arasında, Son 5 Yıl ve Darağacı filmlerinin fragmanları ve konularını içeren haberimiz. Bu haftanın tek yerli filmi olan Deccal korku türünde. Deccal'in yönetmen koltuğunda Özgür Bakar otururken kadrosunda Öznur Serçeler, Bulut Köpük ve Duygu Paracıkoğlu bulunuyor. Ailece izleyebileceğiniz bir film olan Kutupta Macera filmi de vizyona giren yapımlar arasında yer alıyor. Norveçli yazar Leif Hamre'nin romanından uyarlanan filmde 3 kardeşin hayatta kalma mücadelesini konu ediniyor. Romantik türdeki Kağıttan Kentler gizemli konusuyla dikkat çekiyor. Filmde Cara Delevingne, Nat Wolff, Halston Sage, Cara Buono, Caitlin Carver gibi oyuncular yer alıyor. Dram konulu Beden filmi bu haftanın dikkat çeken yapımları arasında yer alıyor. Janusz Gajos, Maja Ostaszewska ve Justyna Suwala gibi oyuncuların yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ödüllü Malgorzata Szumowska oturuyor. Vizyonun romantik komedi filmlerinden biri Acemi Çapkın. Kadınlar karşısında iki kelimeyi bir araya getiremeyen utangaç Clement, mucize eseri hayranı olduğu Alicia adındaki güzel oyuncuyla birlikte olmaya başlar. Tam bu olayın keyfini sürecekken sevgilisinin oyunlarından birinde genç ve güzel Caprice ile tanışınca tehlike çanları çalmaya başlar. Acemi bir çapkın olan Clement ne kadar uzak durmak istese de, Caprice’in ona olan ilgisi gitgide artar. Jessica Alba, Salma Hayek ve Pierce Brosnan'ın buluştuğu İki Aşk Arasında vizyonun bir diğer romantik komedi filmi. Yönetmenliğini Richard LaGravenese'nin üstlendiği Son 5 Yıl romantik müzikal bir yapım. Anna Kendrick, Jeremy Jordan ve Natalie Knepp'in başrollerinde olduğu film toplamda 21 günde çekilmiş olmasıyla dikkat çekiyor. Vizyonun son filmi ise bir gerilim filmi olan Darağacı. Travis Cluff ve Chris Lofing'in yönetmenliğini üstlendiği filmde Cassidy Gifford, Pfeifer Brown ve Ryan Shoos oyunculuklarıyla yer alıyor.
VİZYONDAKİ FİLMLERİN FRAGMANLARI İÇİN TIKLAYIN

Deccal

Yönetmenliğini Özgür Bakar'ın üstlendiği, kadrosunda Öznur Serçeler, Bulut Köpük ve Duygu Paracıkoğlu'nun bulunduğu yerli korku yapımı "Deccal" haftanın en dikkat çeken filmleri arasında yer alıyor. Yönetmen Bakar'ın filmografisinin beşinci uzun metrajlı işi olan yapım, şeytanın yeryüzüne ineciği inanışını ele alıp, pagan mitlerinden üç büyük dinin öğretilerine kadar uzanan bir semboller bütününü filminde kullanıyor. Senaristliğini Alper Kıvılcım ile yönetmenin üstlendiği filmn yapımcısı ise Minus Green. Hayatının sıkıntılı bir döneminden geçen Duygu, hastaneden çıktıktan sonra tesadüfen Nurdan adında, gizemli ve bir o kadar da zengin bir kadın ile tanışır. Nurdan'ın maddi ve manevi yarıdmını ihtiyacı olduğu için kabul eden Duygu'nun hayatı, beklenmedik bir anda olumlu biçimde değişmeye başlar. En yakın arkadaşı Aslı da durumdan memnundur. Ta ki Duygu'nun yeni yerleştiği bu evde çeşitli gariplikler baş gösterinceye kadar. Duygu, nereden geldiği belli olmayan sesler, gölgeler içerisinde, kabuslar görmeye başlar ve psikolojisi daha da kötüye gider. Öte yandan, hastanede iki genç kadını da büyük bir sürpriz beklemektedir... Artık tüm insanlığın sonunun gelmesi sadece an meselesidir.

Kutupta Macera

Norveçli yazar Leif Hamre'nin romanından beyazperdeye uyarlanan "Kutupta Macera / Operasjon Arktis" filminin yönetmenliğini ve senaristliği Grethe Bøe-Waal üstleniyor. Çekimleri Kanada, Norveç Arktik Okyanusu ve Svalbar takım adalarında gerçekleştirilen film, ülkesinde vizyona çıktıktan sonra 2015 Sundance Film Festivali'ne katılmış ve yabancı basının ilgisini çekmişti. Filmin 3 çocuk başrolünü Kaisa Gurine Antonsen, Ida Leonora Valestrand Eike ve Leonard Valestrand Eike üstleniyor. yapımın sürpriz ismi ise Kristofer Hivju. Ailelerinin işi nedeniyle sürekli taşınarak, farklı okullarda, farklı hayatlar sürdürmek zorunda kalan Julia, Sindre ve Ida yeni ortamlarına alışmakta güçlük çekerler. Özelikle Sindre uzakta çalışan babasını çok özlediği için laf dinlemez bir hal alır ve kız kardeşi ve de ablasının başını büyük derde sokar. 3 kardeş şimdi Kuzey Kutup dairesine çok yakın olan Spitsbergen buzul adasında kısıtlı yiyecekle mahsur kalmış halde, kutup ayılarına karşı hayatta kalmaya çalışacaklardır...

Kağıttan Kentler

"Kağıttan Kentler / Paper Towns"ın yönetmenliğini Jake Schreier'ın üstlenirken, filmin kadrosunda son dönemin öne çıkan oyuncuarından Cara Delevingne, Nat Wolff, Halston Sage, Cara Buono, Caitlin Carver gibi isimler yer alıyor. Aynı Yıldızın Altında filminin uyarlandığı romana imza atan John Green bu filme de ilham veren romanın yazarı olarak karşımıza çıkıyor. Filmin uyarlama senaryosu Scott Neustadter ve Michael H. Weber'e ait. Quentin Margo'ya olan ilgisi, daha dokuz yaşındayken, Margo’nun yanlarındaki eve taşınmasıyla başlamıştır. Genç adam daha görür görmez bu kıza tutulmuş olsa da yıllar geçtikçe birbirlerinden farklı çevreler edinmişlerdir. Hayatını mota mot planlı bir biçimde yaşayan Quentin'in bu rutini, tam dokuz yıl sonra Margo'nun kendisinden yardım istemesiyle allak bullak olur!

Beden

"Kadınlar / Elles" filminin yönetmeni Malgorzata Szumowska'nın kamera arkasına geçtiği Polonya yapımı "Beden / Body"nin başrollerinde Janusz Gajos, Maja Ostaszewska ve Justyna Suwala yer alıyor. Dünya prömiyerini Berlin Film Festivali'nde yapan film, yönetmene Gümüş Ayı olarak da bilinen En İyi Yönetmen Ödülü'nü kazandırmıştı. Kuşkucu bir polis dedektifi ve anoreksiya hastası olan kızı oldukça zor bir dönemden geçmekte ve karşılaştıkları tüm zorluklara rağmen ayakta durmaya çalışmaktadırlar. Her ikisi de ölümle başa çıkabilmenin yolunu ararken, bir gün hayat karşılarına başarılı terapist Anna'yi çıkarır. Anna ile tanışmalarıyla birlikte her ikisinin hayatı değişmeye başlar. Bu tanışma sayesinde hem dedektifin, hem kızının hem de ilginç bir biçimde Anna'nın hayat ve ölümle ilgili görüşleri değişecektir.

Acemi Çapkın

Fransız sinemasının Woody Allen'ı olarak değerlendirilen Emmanuel Mouret'in yazıp yönettiği ve başrolünü üstlendiği "Acemi Çapkın / Caprice"te, yetenekli isme Virginie Efira ve Anaïs Demoustier eşlik ediyor. Mouret'in dokuzuncu uzun metrajlıişi olan film, orta düzey bir romantik komedi. Clement, kadınlar karşısında utangaç davranan,çapkın tabirinden oldukça uzak bir adamdır. Bir gün, mucize eseri hayranı olduğu Alicia adındaki güzel kadınla birlikte olmaya başlar. Fakat, sevgilisinin oyunlarından birinde tanıştığı gizemli güzel Caprice ile tanışması Clement'in hayatını kökünden değiştirecektir. Genç adamın, bu gizemli kadına olan ilgisi günden güne artar. Sonunda çareyi en yakın dostu Thomas'tan tavsiye istemekte bulan Clement, olayların kontrolünü iyiden iyiye kaybetmeye başlar.

İki Aşk Arasında


Yılın en iddialı romantik komedilerinden biri olan ve Jessica Alba, Salma Hayek ve Pierce Brosnan'ın başrolleri paylaştığı "İki Aşk Arasında / How to Make Love Like an Englishman"in kamera arkasında ise genç yönetmen Tom Vaughan yer alıyor. Çekimleri Kalifornya'da gerçekleştirilen filmin orijinal senaryosu ise Matthew Newman'a ait. Cambridge Üniversitesi'nde edebiyat profesörlüğü yapan ve tutkulu, hırslı ve başarılı bir adam olan Richard Haig, gündüzleri üniversitedeki görevini yerine getiren, geceleri ise kendine has fantezilerinin peşinden koşmaktadır. 21 yaşındaki öğrencisi ve evleneceği kadın olan Kate'in üvey kardeşi olan Olivia adındaki kadın olayları karmakarışık bir hale getirecek ve Richard'ı yaşadığı hayatı sorgulamaya itecektir... Çünkü Haig, Kate ile evlenmek üzeredir fakat Olivia'ya sırılsıklam aşık olmuştur.

Son 5 Yıl

Yönetmenliğini Richard LaGravenese'in üstlendiği romantik müzikal yapım "Son 5 Yıl / The Last Five Years"ın başrollerini Anna Kendrick, Jeremy Jordan ve Natalie Knepp paylaşıyor. Toplamda 21 günde çekilen filmde yer alan 14 şarkının 11'ini Kendrick ve Jordan canlı olarak çekimler esnasında seslendirmişler. Film dünya prömiyerini ise Toronto Film Festivali'nde yapmıştı. Jamie Wallerstein, umut vaat eden, yetenekli ve kariyerinde yükselişe geçmiş olan bir roman yazarıdır. Cathy Hyatt ise oyunculuk mesleğinde sorunlar yaşayan, hırslı ve fedakarlıktan çekinmeyen genç bir aktristir. Bu kariyer yarışı ikilinin arasında uçurum oluşmasını sağlamaktadır çünkü Jamie son romanıyla edebiyat dünyasında başarıyı yakalarken, Cathy hala yazlık oyunlarla ayakta kalmaya çalışmaktadır. Film bu ikilinin kariyerleri ve aşkları arasındaki bocalamayı 5 yıllık bir zaman dilimi içerisinde anlatıyor...

Darağacı

Travis Cluff ve Chris Lofing'in yönetmenliğini üstlendiği gerilim filmi "Darağacı / The Gallows"un başrollerinde Cassidy Gifford, Pfeifer Brown ve Ryan Shoos yer alıyor. Küçük bir kasabadaki okulda, bir lisede sahnelenen oyun sırasında, başrolde oynayan öğrencinin ölümüyle sonuçlanan korkunç bir kaza yaşanmıştır. Kazadan yirmi yıl sonra, lisenin öğrencileri bu oyunu tekrar sahnelemek ve yarım kalan sahne performansını tamamlamak isterler. Bu sayede yaşanan trajediden tam yirmi yıl sonra; hayatını yitiren oyuncuyu da anma fırsatı yakalarlar. Öğrenciler sahnelenecek olan bu yeni oyunla birlikte, geçmişte yaşanan acı olayı yıldönümde onurlandırmayı planlamaktadırlar. Fakat bazı öğrenciler, bu anma törenini fırsat bilerek kazanın ardındaki gizemi araştırmaya karar verirler. Bu süreçte bazı şeyleri olduğu gibi bırakmak ve geçmişe ait gizemleri fazla eşelememek gerektiğini olabilecek en korkunç biçimde deneyimlerlerler.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir