4 Eylül 2015 14:41

Vizyondaki filmler

Türkiye sinemalarında bu hafta 3'ü yerli olmak üzere 7 film vizyona giriyor. Vizyondaki filmlerde merakla beklenen minyonlar seyircisiyle buluşuyor. Yüksek temposu ve aksiyon dolu sahneleriyle dikkat çeken Taşıyıcı da vizyondaki filmler arasında. İşte vizyona giren diğer filmler hakkındaki detaylı haberimiz...

Türkiye sinemalarında aksiyon, komedi, dram, romantik türdeki filmlere doyacağımız bir hafta olacak. 3 yerli filmin gösterime girdiği haftada sinemaseverler toplamda 7 filmle her türden filmi izleyebilecek. Beren Saat'in ve Kenan Doğulu'nun seslendirdiği Minyonlar'ın merakla vizyona girmesi bekleniyordu. Çılgın Hırsız serisiyle 7'den 70'e herkesin sevgilisi haline gelen minyonların solo yolculukları başlıyor. Minyonların orjinal seslendirme kadrosunda ise Sandra Bullock, Jon Hamm ve Michael Keaton yer alıyor. Vizyondaki filmlerden diğer bir yapım ise bol aksiyon sahneleriyle
dikkat çeken Taşıyıcı: Son Hız. Ed Skrein, Ray Stevenson ve Loan Chabanol'un başrollerini üstlendiği aksiyon yapımı Taşıyıcı: Son Hız filminin yönetmenliğini Camille Delamarre üstleniyor.
Robinson Crusoe & Cuma haftanın vizyona giren yerli filmlerinden. Çizgiroman takipçilerinin 17 yıldır mizah dergilerinden tanıdığı “Robinson Crusoe ve Cuma” çizgi roman serisinin sinema filmi olan Robinson Crusoe ve Cuma filminin senaristliğini ve yönetmenliğini karakterlerin yaratıcısı da olan Gürcan Yurt üstleniyor. Variety dergisinin “Gelecek Vaat Eden 10 Yönetmen” listesine aldığı İsviçreli Baran bo Odar'ın yönetmen koltuğunda oturduğu Ben Kimim filminin kadrosunda ise Tom Schilling, Elyas M'Barek ve Wotan Wilke Möhring boy gösteriyor. Haftanın vizyona giren yerli filmlerinden Piyasadan Büyük Alacağımız Var oyuncu kadrosunda usta isimlere yer veriyor. Piyasadan Büyük Alacağımız Var'ın başrollerini ‘’Genç Kafa’’ ekibinin oyuncuları İzzet Başlak, Ali Yiğit San, Rabia Tutal, Ali Rıza Kara, Okan Metin’in yanı sıra, Baran Erdoğan ve Okan Sağlam paylaşıyor. Kadroda ayrıca Salih Kalyon, Melek Şahin, Cem Özer,Barış Başar, Kamil Güler, Tevfik İnceoğlu, Cahit Kaşıkçılar ve Mehmet Auf gibi usta isimler de yer alıyor. Haftanın korku ve gerilim türündeki filmi Şeytanın Gecesi oyuncu kadrosunda Brittany Curran, Gage Golightly , Brett Dier, Kelly Blatz ve Nick Nicotera gibi genç isimlerin yer aldığı filmde ayrıca Stephen Lang da peder rolünde karşımıza çıkıyor. Yönetmen koltuğunda Levent İnanır'ın oturduğu yerli dram filmi Karayel Poyraz'ın oyuncu kadrosunda ise Emre Gülcan, Buket Gümüş, Birtan Sinan boy gösteriyor. Kadroda konuk oyuncu olarak müzik dünyasının sevilen ismi Soner Arıca da yer alıyor.
VİZYONDAKİ FİLMLER İÇİN TIKLAYIN

Minyonlar

Çılgın Hırsız serisiyle 7'den 70'e herkesin sevgilisi haline gelen minyonların solo yolculukları bu film ile başlıyor. Yönetmen koltuğunda Pierre Coffin ve Kyle Balda'nın oturduğu eğlenceli animasyon yapımın orijinal seslendirme kadrosunda Sandra Bullock, Jon Hamm ve Michael Keaton yer alırken Türkçe dublaj seslendirmesini ise oyuncu Beren Saat ve sanatçı Kenan Doğulu üstleniyor.
Tarih öncesi çağlardan beri kendilerine kötü bir efendi arayışında olan Minyonlar, Dracula'dan, Firavun'a, Napolyon'dan, Dinozorlara kadar birçok kişiye hizmet etmeye çalışsalar da, hepsi birgün yok olmuştur. Hizmet edecek bir efendi bulamayınca Antartika'da kendi hallerinde yaşamaya başlayan minyonların kaderi 1960'lı yıllarda değişir. Çünkü 3 kişilik maceracı bir minyon ekibi, efendisiz kalmanın boşluğuna karşı çıkarak kendilerine en çılgın efendiyi bulmak amacıyla Amerika'ya doğru yola çıkar.

Taşıyıcı: Son Hız

Ed Skrein, Ray Stevenson ve Loan Chabanol'un başrollerini üstlendiği aksiyon yapımı Taşıyıcı: Son Hız filminin yönetmenliğini Camille Delamarre üstleniyor. Jason Statham ile özdeşleşmiş olan profesyonel taşıyıcı Frank Martin karakterini bu kez Skrein'in üstlendiği yapım yine yüksek temposuyla göz dolduruyor. Sevilen aksiyon serisinin baş karakteri Taşıyıcı, bu sefer baştan çıkarıcı üç kadın tarafından banka soygunu için kiralanır ancak karşısında zorlu bir Rus mafyası vardır ve istediklerini hemen elde edemeyeceklerdir.

Robinson Crusoe & Cuma

Çizgiroman takipçilerinin 17 yıldır mizah dergilerinden tanıdığı “Robinson Crusoe ve Cuma” çizgi roman serisinin sinema filmi olan Robinson Crusoe ve Cuma filminin senaristliğini ve yönetmenliğini karakterlerin yaratıcısı da olan Gürcan Yurt üstleniyor. Robinson Crusoe karakterini ise deneyimli isim Serhat Kılıç canlandırıyor. Crusoe'nin adadaki yoldaşı Cuma karakterinde ise genç bir isim olan John Nyambi'yi seyredeceğiz. Filmin kadrosunda yer alan sürpriz isimlerse Beyti Engin, Damla Debre, Ebru Yücel, Devin Özgür Çınar, Emre Karayel, Hakan Bulut ve Ömer Ceylan.
Issız adaya düşüşünün 15. yılını kutlayan Robinson Crusoe ve Cuma'nın yalnızlığı ve sıkıntıları tavana vurmuşken, ada sahiline yanaşan bir gemi tüm rutinlerini bozar! Viktor ismindeki bu yabancı gemisine doldurduğu hayvanlarla ve biri evlatlık diğeri öz iki kızıyla, yozlaşan dünyadan kaçmak için ikilinin adasını seçer! Robinson ve Cuma konuklarını seve seve adaya kabul ederken, tek düze hayatları da oldukça renklenecektir!

Ben Kimim

Variety dergisinin “Gelecek Vaat Eden 10 Yönetmen” listesine aldığı İsviçreli Baran bo Odar'ın yönetmen koltuğunda oturduğu Ben Kimim filminin kadrosunda ise Tom Schilling, Elyas M'Barek ve Wotan Wilke Möhring boy gösteriyor. Almanya’da stüdyo filmlerini geride bırakarak gişede rekorlar kıran ve ABD remake haklarını Warner Bros’un satın aldığı film dünyanın en çok aranan hacker’ı haline gelen bir bilgisayar dehasını işliyor. 25 yaşında asosyal bir bilgisayar korsanı olan Benjamin, çevrimiçi aktiviteleriyle karizmatik hacker Max’in dikkatini çeker ve onun CLAY adlı hacker grubuna katılır. Gizli tuttukları kimlikleriyle CLAY öyle iyi işler ki, Alman Gizli Servisi ve Europol peşlerine düşer. Bunlar yetmiyormuş gibi karanlık bir hacker grubu da onları tehlikeli bir rakip olarak görecek ve peşlerine düşecektir.

Piyasadan Büyük Alacağımız Var

Yapımcılığını Sami Dündar’ın üstlendiği, yönetmen koltuğunda ise Genç Kafa ekibinden Ekin Akçay'ın oturduğu Piyasadan Büyük Alacağımız Var'ın başrollerini ‘’Genç Kafa’’ ekibinin oyuncuları İzzet Başlak, Ali Yiğit San, Rabia Tutal, Ali Rıza Kara, Okan Metin’in yanı sıra, Baran Erdoğan ve Okan Sağlam paylaşıyor. Kadroda ayrıca Salih Kalyon, Melek Şahin, Cem Özer,Barış Başar, Kamil Güler, Tevfik İnceoğlu, Cahit Kaşıkçılar ve Mehmet Auf gibi usta isimler de yer alıyor. Oyuncu üç arkadaş, oyunlarına seyirci gelmemesi nedeniyle bir çıkış yolu aramaya başlar. Ediz, Tarık ve Kadir; bahtsız yönetmen Ertem ve yardımcısı Ayşen ile bir araya gelerek, Genç Kafa ekibini kurarlar ve bir dizi projesi hazırlayarak kanallarla görüşmeye başlarlar. Görüştükleri kanallardan birine projelerini beğendiren ekip, umutla dizi için haber beklerken, kanalın diziyi araklayıp, başka bir ekiple çektiğini görür. Oyuncular, ‘’Maddi manevi alacağımız var’’ diyerek, tiyatrodan televizyona, televizyondan sinemaya kadar uzanan bu geniş piyasadan alacaklarını, mizahı yoğun, macerası bol, esprisi çok bir dille gelişen bir hikayeyle aramaya başlar
Şeytanın Gecesi

2000'li yıllar boyunca Teksas Katliamı, Frankenstein, Pathfinder ve 13. Gün gibi filmlere imza atmış olan Marcus Nispel, Şeytanın Gecesi filmiyle yeniden seyirci karşısına geçti. Oyuncu kadrosunda Brittany Curran, Gage Golightly , Brett Dier, Kelly Blatz ve Nick Nicotera gibi genç isimlerin yer aldığı filmde ayrıca Stephen Lang da peder rolünde karşımıza çıkıyor.
Bir grup genç, zihinsel problemli çocuklara uyguladığı korkunç tedavi yöntemleri ile bilinen terkedilmiş bir akıl hastanesinde şehirden ve polislerden uzak bir parti düzenler. Gece boyunca her şey yolunda gider fakat sabaha karşı eğlenmek için ruh çağırma seansı düzenleyen grup başına büyük bir bela alır. Gizemli bir güç, içlerinden birinin vücudunu ele geçirir ve kolay kolay bir yere gitmeye niyeti yoktur. Çaresizlik içinde amatör yollarla şeytan çıkarmaya karar veren gençler, sorunu çözmek yerine farkında olmadan daha güçlü, öfkeli ve hepsini öldürmek isteyen bir ruhun ortaya çıkmasına sebep olurlar. İlk başta zararsızmış gibi görünen bir parti planı, zaman ilerledikçe gençler için kanlı bir kabusa dönüşür.

Karayel Poyraz

Yönetmen koltuğunda Levent İnanır'ın oturduğu yerli dram filmi Karayel Poyraz'ın oyuncu kadrosunda ise Emre Gülcan, Buket Gümüş, Birtan Sinan boy gösteriyor. Kadroda konuk oyuncu olarak müzik dünyasının sevilen ismi Soner Arıca da yer alıyor. Büyük metropol İstanbul'dan Karadeniz Bölgesi'ne yaşamaya ev yerleşmeye gelen gençler farklı hayat görüşlerine sahiptirler. Üniversite yıllarındaki kurdukları müzik grubu en büyük tutkularıdır ve müzik onları gitgide yakınlaştırır. Fakat farklı mekanlarda çalmaya başladıktan bir süre sonra pek çok müzisyenin düştüğü ikileme onlar da düşer ve 'piyasa müziği/'ideal müzik' yapma arasında kalırlar. İşin içine maddiyat da girince fikir ayrılığı ile dağılırlar. Hepsi ayrı müzik tutkunu olan bu arkadaşlar, ölüm kalım savaşı veren yakın bir dostlarını kurtarmak için yeniden bir araya geleceklerdir.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir