25 Eylül 2009 10:12

Walt Disney Operası

Ünlü besteci Philip Glass, Walt Disney üzerine bir opera yazmaya hazırlanıyor...

New York City Opera, minimalist besteci ve film müzikleri yazarı Philip Glass'tan ilgi çekici bir çalışma sipariş etti. Besteci, Walt Disney'den yola çıkarak bir opera hazırlayacak. Peter Stephan Jungk'un romanından uyarlanacak olan opera, efsanevi Walt Disney'in son dönemini beyazperdeye taşıyacak. Operanın 2012-2013 döneminde sahnelenmesi düşünülüyor.
Yorumlar
  • Walt Disney gizemli kişiliği ile pek ilgi uyandıran bir yapımcı değildir aslında. Fazla gerçekçi olursa adamın imajı bozulur. Masal gibi çocuksu olursa da çok sıkıcı olur. Belki kişiliğine odaklanmaz, bilemiyorum, görücez...

  • Philip Glass günümüzün en harikalar yaratan bestecilerinden.Hours filmi için yaptıklarını hala unutmak mumkun degil.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir