23 Ocak 2015 09:00

Whiplash: Ritm düellosu!

En iyiler listesinde adını sıkça duyduğumuz Whiplash 5 dalda Oscar'a aday gösterildi. Yönetmenliğini Damien Chazelle'in yaptığı Whiplash'de JK Simmons öğretmen rolünde muhteşem bir oyunculuk gösterisi sunuyor.

87. kez düzenlenecek olan Oscar Ödülleri'nde 5 dalda ödüle aday gösterilen Whiplash 16 Ocak'ta izleyiciyle buluştu. Damien Chazelle'in yönetmenliğini yaptığı Whiplash filmi sezonun kaçırılmayacak yapımlarından...


Whiplash Filminin Konusu

Küçük yaşlardan itibaren bateri çalmaya başlayan Andrew, işinde tam anlamıyla bir usta olmak ister. Üniversite tercihinde de ülkenin en iyi müzik okulu olarak gördüğü Shcarffer Konservatuarı'na girer. Henüz 19 yaşındadır ama dersler harici var gücüyle antrenman yapar. Bir gün, okulun en sert hocalarından biri olan caz duayeni Terence Fletcher'ın dikkatini çeker. Fletcher Andrew'ü okulun en parlak öğrencilerinin seçildiği ve sürekli yeni yarışmalara hazırlanan "studio band"e seçer. Başarısı kadar acımasızlığıyla da ün yapmış olan Fletcher, Andrew'un kapasitesinin sonuna kadar kullanmadan asla başarmış saymayacaktır. Genç bateristin önünde sadece mesleki bir test değil, psikolojik bir sınav da vardır...



Senaristliğini ve yönetmenliğini Damien Chazelle'in üstlendiği filmin başrolünde Miles Teller yer alıken karşısında kendisine J.K. Simmons eşlik ediyor.

Damien Chazelle kimdir?

Damien Chazelle 19 Ocak 1985 doğumlu bir Amerikalı senarist ve film yönetmeni. Onun ikinci film yönetmeni olarak Whiplash , Chazelle bizzat En İyi Uyarlama Senaryo dalında aday olan ile, çok sayıda Akademi Ödülü adaylığı da dahil olmak üzere, geniş bir coşku ile 2014 yılında yayımlanmıştır.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir