24 Şubat 2015 18:07

Whiplash'ın Terrence Fletcher'ı J.K. Simmons, Oscar'dan boş dönmedi

Daha önce "Oz" ve "Law & Order" dizilerindeki performansıyla pek çok ödüle aday gösterilen J.K. Simmons, Whiplash filmindeki performasıyla En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülünü kazandı.

Sinemaseverler tarafından merakla beklenen Oscar Ödülleri sahiplerini buldu. 87. Oscar Ödülleri'nde Whiplash adlı filmde rol alan J.K. Simmons, "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" seçildi. Whiplash'ın "En İyi Ses Miksajı" dalında ödül aldığı 87. Oscar Ödülleri'nde J.K. Simmons ödüle layık görülmesinin ardından yaptığı konuşmayla Dolby Tiyatrosu'ndakilere ve ekran başından ödül törenini takip edenlere duygusal anlar yaşattı. J.K. Simmons konuşmasında, "Eğer siz de anne-babası hala hayatta olan şanslı insanlardansanız sakın ertelemeyin, mesaj yazmakla geçiştirmeyin, onları ihmal etmeyin ve muhakkak arayın" dedi.

Simmons filmde, bir müzik okulunun orkestrasının başında bulunan Terence Fletcher adındaki agresif ve hırslı bir öğretmeni canlandırıyor. Öğretmenin hırsı öyle yüksek ki öğrencilerine uyguladığı baskı izleyen üzerinde dahi büyük bir gerginlik yaratıyor. J.K. Simmons'ın bu performansı öylesine etkili ki, aynı dalda aday gösterilen Ethan Hawke (Boyhood), Robert Duvall (The Judge), Edward Norton (Birdman) ve Mark Ruffalo'yu (Foxcatcher) açık ara geride bırakarak onu ödüle ulaştırdı.

60 yaşındaki aktör, ödülünü almak için sahneye çıktığında, herkesin yaptığı gibi kısa bir konuşma gerçekleştirdi. Ancak Simmons konuşmasında oldukça duygusal bir noktaya parmak bastı.

Konuşmasına eşi ve çocuklarına teşekkür ederek başlayan Simmons tüm izleyenlere "Eğer siz de anne-babası hala hayatta olan şanslı insanlardansanız sakın ertelemeyin, mesaj yazmakla geçiştirmeyin, onları ihmal etmeyin ve muhakkak arayın" dedi.

Simmons "Oz" ve "Law & Order" adlı TV dizilerindeki rolleriyle de göz doldurmuş ve pek çok ödüle aday gösterilmişti.

Whiplash filmindeki rolü ve Oscar adaylığı hakkında Interview dergisine verdiği bir röportajda Simmons "Meslek hayatımın çoğu daha çok ufak ve yardımcı rollerle geçti. Pek çok kişinin burun kıvırdığı bu roller aslında içinde pek çok cevher barındırıyor, yeter ki kendinize ve rolünüze inanın, başarı zaten size gelecektir" ifadelerini kullanmıştı.

J.K SİMMONS KİMDİR?

Jonathan Kimble 'J.K.' Simmons, 9 Ocak 1955 tarihinde ABD'de dünyaya geldi. Bir dönemi kasıp kavuran Oz dizisinde Vern Schillinger, Law & Order dizisinde Dr. Emil Skoda, The Closer dizisinde William Pope ve Örümcek Adam üçlemesinde J. Jonah Jameson karakterlerini canlandırdı. Son olarak Whiplash filminde Terence Fletcher adlı bir öğretmeni canlandıran J.K. Simmons, bu filmdeki performasıyla 87. Oscar Ödülleri'nde "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ödülünü kazandı.


Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir