1 Ocak 2016 21:16

Wonder Woman geliyor!

Erkek egemen süper kahraman dünyasında Wonder Woman


DC Comics’ in kadın kahramanı ilk kez 1941’ de All-Star Comics’in sekizinci sayısında ortaya çıktı. Orijinal hikayede Wonder Woman bir Amazon savaşçı prensesidir. Hippolyta’nın kızıdır ve tanrılar tarafından kötülüklerle savaşabilmesi için özel güçler verilmiştir. Tamamı kadınlardan oluşan Themyscira’dan dünyamıza elçi olarak gönderilir. Suçlularla savaşır ve çoğu süper kahraman gibi gizli bir kimliği vardır. Diana Prince ismiyle hükümet ajanı olarak çalışır. Ayrıca kendisi Justice League of America’ nın kurucu üyelerindendir.

Yıllar, çok uzun yıllar önce bir TV dizisi yapılmış olsa da şimdiye kadar hiç filmi çekilmemişti. Ancak “Batman vs Superman: Dawn of Justice” filminin gelmesine yakın çoğalan haberlerle öğreniyoruz ki artık Wonder Woman da aramıza katılıyor. Filmde kısa da olsa görme şansı bulacağımız kahramanımızı “Justice League” filminin de yolda olduğu haberiyle orada da göreceğimizden artık eminiz. Daha şimdiden üç Wonder Woman filmi olacağına dair duyumlar alıyoruz.

Kahramanımızı hatırlayanlar bilir, güçlü, siyah uzun saçlı, mavi gözlü, kırmızı, mavi ve sarı renkli bir kostümü olan oldukça seksi bir kadın olarak resmedilmiştir. Acaba filmde nasıl olacak diye sizi yormuyoruz, hemen anlatıyoruz. Tam olarak orijinal çizgi romandakinden biraz farklı göründüğünü söylemek zorundayım. Wonder Woman’ı canlandıracak kişi Gal Gadot. Kendisini Hızlı ve Öfkeli hayranları Gisele olarak hatırlayacaktır. 1985 İsrail doğumlu oyuncumuz şu anda Wonder Woman’ın çekimlerini tamamlamakla meşgul.

2017’ de vizyona girecek olan film hakkında şimdiden çok konuşulmaya başlandı. En çok kostümüyle ilgili tartışmalar yaşansa da oyuncu seçimine de şüpheli yaklaşılıyor. İlk filmin konusu hakkında yüzdeler Wonder Woman’ın dünyamıza gelmeden önceki Amazon hayatından başlayacağı yönünde. Büyük olasılıkla ikinci filmde dünyamıza gelecek ve üçüncü filmde artık modern, güçlü ve bir Justice League kurucusu olacak noktaya gelmiş olacak.

“Batman vs Superman: Dawn of Justice” filminin fragmanında Wonder Woman'ı kısa da olsa görebilirsiniz. Şimdilik tek söyleyebileceğimiz erkek egemen kahramanlarla dolu film dünyamıza biraz kadın elinin değmesinin zamanının geldiği.


ZEPNEPELMAN

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir