13 Mayıs 2003 00:00

X-Files 2 İçin Isınma Turları

X-Files konseptinin yaratıcısı Chris Carter ve 20th Century Fox arasında ikinci sinema filminin detaylarına dair görüşmelere başlandı. Variety dergisinin haberine göre, oyuncu kadrosunda kimlerin yer alacağı henüz muğlak. İlk filmin kastında bulunan oyuncular, ikinci bir filme sıcak baktıklarını vaktiyle beyan etmişlerdi. Süreç içinde yapımcılarla arası iyice açılan ve şansını X-Files harici projelerle sinemada sürdürmek isteyen David Duchovny, Return To Me ve

Evolution

gibi filmlerde aradığı başarıyı yakalayamadı. TV dizisinde uzun süredir rol almayan

David Duchovny

'nin canlandırdığı Mulder karakteri şimdilik "kayıplardaki ajan" olarak konsept içindeki yerini korumakta. Dolayısıyla, Scully'i canlandıran Gilian Anderson'ın yeri garanti iken, Duchovny'i X-Files 2'de görmemiz uzun müzakerelere bağlı.Chris Carter ve Frank Spotnitz'ın önümüzdeki birkaç ay içinde senaryo üzerinde çalışmaya başlamaları bekleniyor. Yönetmenin de adının konmasıyla birlikte, 2002 sonlarında çekimlere başlanması ve 2003 sonunda da filmin vizyona girmesi şeklinde bir plan var.Bu ikinci filmin senaryosuyla ilgili kesin olan tek şey, ilkinin aksine, TV dizisinin temalarıyla içli dışlı olmayacağı. Yani, arılara ve uzaylıların gizemli yakıtlarına dair TV çıkışlı motifler bu devam filminde yer almayacak; kendi içinde bütüncül, bağımsız olarak başlayıp biten bir öyküsü olacak X-Files 2'nin. Yapımcılığını Fox TV'nin üstlendiği X-Files, halen firmanın zirvedeki, ABD'nin ise en çok seyredilen ikinci TV draması olma özelliğini taşımakta. Yan ürünlerinin satışıyla birlikte X-Files konsepti bugüne dek toplam bir milyar dolar civarında bir ciro yarattı.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir