25 Eylül 2009 10:12

Yabancı Aday Adayları

En İyi Yabancı Film adayları arasında 4 Ay, 3 Hafta, 2 Gün ve Persepolis gibi favoriler yok!

Oscar ödüllerinin verilmesine az bir süre kaldı. Şüphesiz bizi de heyecanlandıran "En İyi Yabancı Film" ödülünün aday adayları bu sene gerçekten sürpriz yaptı. Beş tanesinin yarışa katılacağı dokuz film arasında 4 Ay, 3 Hafta, 2 Gün ve Persepolis gibi ödüllü yapımlar bulunmuyor. Hatta, yer almasına kesin gözüyle bakılan pek çok film listede yok. Aşağıdaki listeden beş tanesi ana yarışa katılma şansı elde edecek ve bir tanesi "En İyi Yabancı Film" Oscar ödülünün sahibi olacak. "The Counterfeiters" (Avusturya); "The Year My Parents Went on Vacation" (Brezilya); "Days of Darkness" (Kanada); "Beaufort" (İsrail); "The Unknown" (İtalya); "Mongol" (Kazakistan); "Katyn" (Polanya); "12" (Rusya); ve "The Trap" (Sırbistan).
Yorumlar
  • Persepolis oscar ödüllerinde en iyi animasyon kategorisinde yarışıyor. Dolayısıyla yabancı dilde en iyi film kategorisine alınması biraz garip olurdu.

  • persepolis nasıl olmaz ya! bunlar napıyolar böyle anlamadım üzüldüm açıkçası.

  • Bence önemide yok zaten.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir