20 Ekim 2006 10:43

Yabancı Filmlerin Dönüşü

Oscar yarışı için 61 ülke başvurdu...

2007 Yabancı Film Oscar yarışı için toplam 61 üke başvuruda bulundu. Türkiye adına katılan Yüksel Aksu'nun yönettiği Dondurmam Gaymak, "Ice Cream, I Scream" gibi oyunlu ve keyifli bir isimle şansını arayacak.Çek Cumhuriyeti Jan Svankmajer'in gerçeküstücü Lunacy filmi ile katılırken, İran Kambozia Partovi imzalı Transit Cafe ile, İspanya merakla beklediğimiz Pedro Almodovar filmi Dönüş ile katılıyor.Bazı ülkeler bu sene Oscar'a ilk defa katılıyor, Nomad ile şansını arayacak olan Kazakistan gibi. Variety'nin bildirdiğine göre, Oscar üyeleri Aki Kaurismaki'yi katılmama kararından döndürmek için ikna etmeye çalışıyormuş.
Yorumlar
  • Dondurmam Gaymak bırakın ilk 9 a girmeyi ilk 100 e bile giremez. Oscar açısından. Reealist olmak lazım. Biizm için çok iyi bir film ancak Türkçeyi bilmeyen Muğlalı ağzını nerden anlasın ki. Altyazı ile şans 0 a iner. Ben bile Türk olduğum halde bazı kelimeler için dvd yi tekrar tekrar başa sardım.

  • önce şu aşağılık mahlukmuşuz duygumuzdan kurtulalım. Arkadaşım neden rezil olacakmışız onuda biyazsanda bizde aydınlansak

  • iLginç bir anektot:istanbuL fiLm FestivaLi için Türkiye'ye geLen Gerard Depardieu,festivaL kapsamında izLediği "Dondurmam Kaymak" fiLmini çok beğendiğini söyLeyerek;fiLmin yurtdışı tanıtım çaLışmaLarında bizzat buLunmak istediğini söyLedi ve aynı yönetmen benzer bir fiLm yapacak oLursa karşıLıksız bu yapımda roL aLmak istediğini beLirtti...bu kadar karamsar oLmamak Lazım arkadaşLar :))

  • Oscarı desteklemiyorum...Tamamen politik bir arena haline geldi artık..

  • size başvuran filmlerin tam listesini attım.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir