2 Haziran 2004 20:04

Yaratık'ın Yaratıcılarından 2176

Geleceğin bağımsızlık savaşı

Yaratık'ın yaratıcılarından Ron Shusett ve yapımcı Daniel Alter, 2176 adlı yeni bir bilimkurgu için elele verdi. Amerikan Bağımsızlık Savaşı'nda yaşananlardan yola çıkılarak gerçekleştirilecek olan filmin belki de tek farkı uzay çağında geçmesi.Senaryosunu Thuder Levin ve George Saunders'in yazdığı film dünyanın zalim güçlerine karşı uzaydaki 13 koloninin başlattığı isyanı anlatıyor. Bu arada yapımcı Alter iki çizgi romanın beyazperde uyarlamasına da el atmış durumda. Spy Hunter'ın yapımcılarıyla elele veren 2176 ekibi Sword of Dracula ve bir Buffy versiyonu olan Hack/Slash'le de seyirci karşısına çıkmayı planlıyor.2176'yı merak edenler: ayrıntılı haberler en kısa zamanda Beyazperde.com'da.
Yorumlar
  • Valla illidan/ haklı olabilirsin Alien filmleri hk.daki görüşün çok doğru filme göre kurgu senaryo hepside filme özgü apayrı şeyler bu yeni filmde Amerikan propagandası veya milliyetçiliği yapacaksa dediğin gibi dağ fare doğrurabilir.Saygılar...

  • soylenebilecek herseyi soylemis illidan katılıyorum. "illidan is out there somewhere"...

  • uzaylı ya da benzeri acayip yaratıkların insanları hacamat ettiği pek çok bilim kurgu filmi çekildi. ama bunlar arasında ipe sapa gelir olan sayılı filmlerin başında alien gelir.çünkü bu filmlerin büyük kısmı sadece özel efekt ve kan sergilenen, herhangi bir konuya ihtiyaç duyulmadan çekilmiş filmler. alienin farkı ise olay örgüsü ve bu olayları özgün bir şekilde işleyebilmesi. bu bakımdan alien filminin yapımcılarının bir bilim kurgu yapımında başarılı olması muhtemel gibi görünüyor. diğer taraftan hollyeood'un amerikan milliyetçiliğne soyunduğunda nasıl saçmaladığı aşikar (bkz. pearl harbour). bu bakımdan da filmin amerikan bağımsızlık savaşı ile ilişkilendirilmesi tehlikesi mevcut. yani çok iyi de olabilir dağ fare de doğurabilir.

  • Eğer Alien filminin yaratıcısı bir başka yaratıklı bilimkurgu filmi yapıyorsa orada duracaksın. Kesin güzel film olacaktır...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir