31 Temmuz 2006 11:42

Yarın Uğurlanıyor

Duygu Asena yarın toprağa veriliyor...

Ağustos ayına ne yazık ki, kayıp haberleriyle giriyoruz. Beynindeki tümör nedeni ile tedavi gören Duygu Asena'da dün sabaha karşı yaşamını yitirdi...Kadın hareketinin öncülerinden olan gazeteci-yazar Asena, 1946 yılında İstanbul'da doğmuş ve Pedagoji eğitimi almıştı. Kadının Adı Yok, ilk kitabı olmasına rağmen onun adını kadın hareketi ile özdeşleştirmiş ve bir dönem yasaklanan kitap Atıf Yılmaz tarafından da filmleştirilmişti. Yazar ayrıca Bay E, Umut Yarına Kaldı ve Yarın Cumartesi filmlerinde rol almıştı.
Yorumlar
  • ölümüyle bile bir devrim yaptı.kadınlar cenaze namazına başı açık katıldı,şarkılarla türkülerle onu sırtlarında taşıdı...

  • allah rahmet eylesin cok üzüldüm.onun yerini kimseler alamaz

  • yeniden arkasından satış rekorları kırar belki kitapları.. "aa ölmüş çok üzülen var bir de biz bakalım aslında nasılmış acaba" diyerekten.. üzülcekmisn sevincekmisn bilemezsin en azından bir meraktı insanlardaki de ancak biraz olsun lanet edebilirsin içinden..

  • türk kadını için değişimleri isteyen bir değeri keybettik tum sevenlerının bası sağ olsun allah rahmet etsin.

  • allah ramet eylesin wala ne diim yazılarını çok dikkatli takip eden bir hayranıydım

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir