4 Nisan 2016 12:37

Yaşadıkları 'Diriliş' filmini aratmadı

İngiliz kayakçı Janveer Sandhu, Bulgaristan'da filmi hatırlatan tehlikeli bir macera yaşadı.

Leonardo DiCaprio'ya yıllardır beklediği Oscar'ı kazandıran "Diriliş" (Revenant) filmi bu sene çok konuşulmuş, özellikle bazı sahnelerin abartılı olduğu yönündeki eleştiriler zaman zaman espri konusu bile olmuştu.Leo'nun hayatta kalmak için yaptıklarını gerçekçi bulmayanların sayısı bir hayli fazla. Ancak Leo kadar olmasa da, İngiliz kayakçı Janveer Sandhu, Bulgaristan'daki tatilinde "Diriliş" filmini hatırlatan tehlikeli bir macera yaşadı.

Kayak sırasında yanlışlıkla pistten uzaklaşan ve bir ağaca çarpan Sandhu'nun başına gelenler bununla bitmek bilmedi.30 yaşındaki kayakçı Sandhu, bir kurt sürüsünün peşinde olduğunu fark etti ve kayak botlarını çıkarıp karın üstünde çoraplarıyla kaçmaya başladı. Kurtlardan kurtulmak için karşısına çıkan bir ağaca tırmanan Sandhu, buz gibi geceyi bu ağacın üzerinde geçirmek zorunda kaldı, susuzluğunu bastırmak içinse kar yedi.

Kayakçının hayatı sabah saatlerinde o civardan geçen bir aracın kendisini fark etmesiyle kurtuldu. Hastanede tedavisi süren Sandhu kangren nedeniye ayak başparmağını kaybetme tehlikesiyle karşı karşıya."Arabayı gördüğüm an hayatımın en güzel anıdıydı, 'Yaşayacağım' diye düşündüm" diyen Sandhu başına gelenleri şöyle anlattı: "Ağaca çarptıktan sonra tepeden inmeye çalıştım ama sonra kurtları gördüm ve tekrar tırmanmak zorunda kaldım. 45 dakika kadar tırmandım. Çok zordu. Kara batmış durumdaydım. Hala botlarım ayaklarımdaydı, ben de onlardan kurtuldum. Ayaklarımı düşünmedim, sadece hayatımı kurtarmak istiyordum. Attığım her adımın beni ölüme yaklaştırdığını fark edince bir ağaca tırmanıp geceyi orada geçirdim. Çok susamıştım, ben de kar yedim."

Diriliş filmini izlediğini söyleyen Sandhu, "Film bana yaşadığım birçok anı hatırlatıyor" dedi.Gerçek olaylardan esinlenen filmde Hugh Glass adındaki efsanevi bir tuzakçının, bir boz ayı tarafından ölümcül bir biçimde yaralandıktan sonraki hayatta kalma mücadelesi anlatılıyor.Leonardo DiCaprio bu filmdeki çok konuşulan rolüyle En İyi Erkek Oyuncu Oscar'ını kazanmıştı.LEONARDO DICAPRIO'YA 5 SAATLİK MAKYAJ

DİRİLİŞ'İN PERDE ARKASINDA BUNLAR OLDU

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir