1 Haziran 2007 14:42

Yasak Kutu

Vizyondaki çocuk filmine 7 yaş sınırı geldi!

Gösterime giren Sihirli Kutu adlı çocuk filmi, Kültür Bakanlığı denetiminde 7 yaş sınırı aldı. Bakanlık yetkillerince yapılan açıklamada "çocukların ruh sağlığını olumsuz etkileyebileceği" gerekçesiyle yaş sınırı getirildiği belirtilen film, iki kardeşin gelecekten gelen oyuncaklar aracılığıyla doğaüstü güçler geliştirmelerini konu alıyor.Filmin dağıtımcısı Medyavizyon'dan yapılan açıklamada, dünyanın geleceğini çocukların içindeki masumiyete bağlayan, çocukları da bu konuda düşünmeye iten bir filmin bu şekilde değerlendirilmesine anlam verilemediği belirtildi.Doğrusu, klasik çocuk filmleriyle karşılaştırılan, eleştirmenlerden tam not alan Sihirli Kutu'nun izleyicilerin en masumlarından neden esirgendiğini pek anlayamadık!
Yorumlar
  • bence insanlarada bu konsun hanı t shırt lerıne sonrada cocuklar kımle konusup kımle konusmayacagını anlarlar :D nelerle ugrastıgımızı herhalde anlayan bi kaç kişi vardır

  • bunlarda işi iyice abarttılar Millet kendine neyin iyi olup olmadığını anlayamıyormu ki?? Herşeyi başkalarımı bize göztermeli...

  • Bedava Tv deki filmlerden ve dizilerden sonra para verilerek izlenen sinema filmlerine yasak getirilmesi bence çok saçma bir uygulama.

  • Çok saçma bir karar,TV'lerde çevrede neler varken çocukları gel sen sinemadan et...

  • Gercekten fazla abartiyorlar verilecek ornek oldukca fazla bu konuda zaten.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir