25 Eylül 2009 10:12

Yaşayan Ölülerin Dönüşü!

George A. Romero imzalı Yaşayan Ölülerin Gecesi, 40. yılında HD'lenmiş olarak sinemalarda...

George A. Romero, zombi sinemasının başyapıtları arasına giren "Ölüler" üçlemesine 1968 yılında Yaşayan Ölülerin Gecesi ile başlamıştı. Yapım, sadece korku sinemasına getirdiği yenilikle değil, politik yönüyle de dikkat çekmişti.Siyah-beyaz ve renkli versiyonları bulunan, ünlü DJ'ler tarafından üzerine canlı müzik yapılan bu film etkileyici bir şekilde sinemalara dönmeye hazırlanıyor. 40. yıla özel olarak hazırlanan kopya, yenilenmiş ve HD teknolojisine uyarlanmış bir şekilde izleyici ile buluşacak. Yapım zombi saldırısı nedeniyle bir çiftliğe sığınan bir grup insanın trajik hikayesini anlatıyor. Filmin umutsuz son sahnesi ise Romero'yu politik yönetmenler arasına yerleştirmeye yetti.
Yorumlar
  • evet bu türün kendine has bi hayran kitlesi var ve bende onlardan birisiyimbeğenmeyen izlemesin

  • Politik vurguları gerçekten kuvvetli bir yapıt,nostaljiyi yenilenmiş görmek ''aman tanrım'' dedirtiyor.

  • o zaman gitmiyceksin veya izlemiyceksin arkadasım kimseye zorl bisey yaptırılmıyor bu türün kendine has fanları oldugunun altınıda cizmek istiyorumm

  • artık beyaz perdede ölü ceset ve zombi görmek istemioruuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuum

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir