25 Eylül 2009 10:12

Yedinci Sanat Engel Tanımaz!

II. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali'nde engelliler de film izleyecek...

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin 713 Aralık tarihleri arasında düzenleyeceği II. Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali, 'Yedinci Sanat Engel Tanımaz' projesini bu yıl hayata geçiriyor.Proje kapsamında Çağan Irmak'ın yönettiği Babam ve Oğlum görme ve işitsel engelli seyircilerle buluşacak. Ayrıca Filmiz Film Yapım ekibinin katkılarıyla sinema atölye çalışması da düzenlenecek. Atölye çalışması kapsamında kısa film çekme imkânı tanınacak ve bu filmler festival sonunda gösterilecek. Proje kapsamında yapılacak bir diğer çalışma ise fotoğrafla ilgili atölye çalışması. İşitsel engellilerin katılabileceği atölye çalışması sonunda ise ortaya çıkan fotoğraflar 'Sessiz Dünyanın Dili' başlığıyla sergilenecek. Nar Proje Evi tarafından ilk uygulaması bu yıl Bursa İpek Yolu Film Festivali'nde gerçekleştirilecek olan 'Yedinci Sanat Engel Tanımaz' projesine Türkiye Engelliler Milli Federasyonu ve Görme Özürlüleri Federasyonu da destek veriyor.
Yorumlar
 • Görme engelliler nasıl sinema izlerler? Bazen elimizdekilerin ne kadar değerli şeyler olduğunu hatırlamamız gerekiyor. Güzel bir proje, sanat herkes içindir.

 • Sinema onlarında hakkı ,takdir ediyorum.Yaşama heveslerini ve umutlarla hayata bağlanmaları bei etkiliyor,keşke bende onların umutları gibi umutlar besleyebilseydim dedirtiyorlar.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

 • Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde

  Emin Alper'in Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde yarışma bölümünde gösterilecek.

 • 14 Aralık vizyondaki filmler 14 Aralık vizyondaki filmler

  Bu hafta sinema salonlarında 2’si yerli 6 yeni film vizyondaki yerini aldı. 2018 Cannes Film Festivali'nde, Belirli Bir Bakış bölümünde "En İyi Yönetmen" ödülüne layık görülen Sergey Loznitsa'nın "Donbass", Oscarlı yönetmen Alfonso Cuaron'un Venedik'te Altın Aslan ödülüne layık görülen filmi "Roma" ve Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde haftanın öne çıkan yapımları.

 • Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu

  Latin yıldız Jennifer Lopez, son filmi Second Act’te yer alan sevişme sahneleriyle ilgili konuştu: “Bunu uzun zamandır yapıyorum.”

 • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

  Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir