9 Ekim 2010 00:00

Yeni bir başyapıt mı geliyor?

Beyazperdenin dahi kardeşleri Joel ve Ethan Coen'in yeni filmi 'İz Peşinde'nin yeni başyapıtları olma ihtimali yüksek görünüyor.

Coen Kardeşler'in yeni filmi 'True Grit' Amerika'da 25 Aralık'ta vizyona girecek fakat hayranları filmi şimdiden muhtemel başyapıt ilan etti bile.

Son 25 yıllda birçok başyapıta imza atan Coen Kardeşler kara komedi 'A Serious Man'den sonra western türüne geri dönüyor.

'İz Peşinde' Henry Hathaway'in yönettiği John Wayne'in başrolünde oynadığı 1969 yapımı aynı adlı filmin yeniden uyarlaması. Aslında Charles Portis'in romanının ikinci uyarlaması da denebilir.

'True Grit', babasının bir cinayete kurban gitmesinin ardından işe “gerçekten yürekli” bir yardımcı olan Tom Chaney’i alan ve babasının katilini bulmayı kafaya koyan 14 yaşındaki çiftçi kızı Mattie Ross’un hikayesini konu alıyor.

Jeff Bridges, Matt Damon, Josh Brolin'in başrollerini paylaştığı 'İz Peşinde' Türkiye'de 25 Şubat'ta vizyona girecek.

Jeff Bridges daha önce 'Büyük Lebowski', Josh Brolin de 'İhtiyarlara Yer Yok'ta dahi kardeşlerle çalışmıştı. Matt Damon ise Joel ve Ethan Coen ile ilk defa aynı projede yer alıyor.

Sinema tarihinin en iyi yönetmenleri arasında yer alan Coen Kardeşler bugüne kadar 'Blood Simple', 'Barton Fink', 'Fargo', 'Büyük Lebowski', 'İhtiyarlara Yer Yok' gibi birçok başyapıta imza attı.

Yorumlar
  • Bir daha Big Lebowski ya da Fargo gibi doyurucu filmler yapamadılar bence. No Country for Old Men'in niçin bu kadar sevildiğini hiç anlayamadım, A Serious Man ise çok güzel başlamıştı aslında ama sonunda sıkıcılığa kaydı. Fakat Jeff Bridges ve Matt Damon kulağa harika geliyor! Bu filmden eski Coen'ler tadını alacağım konusunda umutluyum.

  • izleyip görücez büyük lokma ye büyük söz konuşma demişler

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir