24 Ağustos 2004 18:13

Yeni Bir Star Wars!

George Lucas üçüncü bir üçleme için kolları sıvamış olabilir mi?

Yıldız Savaşları söz konusu olduğunda haber toplamanın, iğneyle kuyu kazmaktan farksız olduğunu biliyorsunuz. Sith'in İntikamı'nı resmen açıklanmadan önce keşfetmemiz kolay olmamıştı. Şimdi de çok uzak bir galaksiden, LucasFilm'e yakın kaynaklardan yeni sinyaller geliyor desek?Bu sinyallere göre Lucas'ın firması Industrial Light and Magic'te çalışan herkesle çok özel bir gizlilik anlaşması imzalanmış durumda. Bu anlaşma, 7, 8 ve 9. Bölümlerin çalışmalarına başlanması halinde uygulanması gereken sessizlik yeminini içeriyor. Oysa George Lucas'ın kendisi geçen yıl Bölüm III'ün mitolojinin son filmi olacağını açıklamıştı.Eğer bu dedikodu da gerçek çıkarsa 1983'e, Jedi'nin Dönüşü'nün bıraktığı yere geri dönecek ve hiç keşfedilmemiş topraklara gideceğiz.Bu arada 19 Mayıs 2005'e dek sabredenlerin Bölüm III'ü tüm dünya ile birlikte izleme şansına sahip olacaklarını tekrar hatırlatalım.
Yorumlar
  • fakat belki lucas genisletilmis evrendeki dark empire serisini senaryolastirarak filmlestirebilir, cunku bu seriyi pek sevdigi biliniyor. konuya asikar olmayanlar icin soyleyeyim, seride imparator palpatine birkac sene sonra bir klon olarak geri doner ve yeniden imparatorlugun basina gecip 6. bolumdeki endor zaferinden sonra kurulan yeni cumhuriyete agir darbeler indirir. bu arada luke skywalker gucun karanlik tarafinda bir yukselis farkederek bunun nedenini arastirir ve palpatine' in geri dondugunu ogrenir. sonra da onu kesin olarak yenmek icin karanlik tarafa gecerek onunla savasir.

  • orjinal olarak 9 film olmasi planlanmissa da 6. bolumde yapilan degisikliklerle hikayenin sonunun getirilmesinden dolayi yeni bir uclemede mevcut hikayenin devaminin soz konusu olacagini sanmiyorum. ote yandan lucas yeni bir ucleme cekerek hikayeye devam etmek istiyorsa bu 6. bolumun bittigi yerden en az 30 sene sonra olmali, cunku arada kitap ve cizgiromanlarda devam eden ve genisletilmis evren olarak adlandirilan bir zaman dilimi var. eger onunla celiserek orjinal ucleme dvdlerinde bazi sahneleri degistirerek yaptigi gibi fanlari bir kez daha kizdirirsa bu efsaneye buyuk bir darbe vurur.

  • 7, 8, 9 da gelmeli. Baska bir yönetmen de olabilir ama mutlaka gelmeli.

  • ya ilk iki film beni çok tatmin etmemişti. ne biliyim biraz daah heyacan olabilirdi.umarız bu 3. film çok çekici ve heyacanlı olur.

  • yeni bir hayalkırıklığı olmasın da...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir