25 Eylül 2009 10:12

Yeni Bir Yaratık

Hit Kore filmi The Host'un devam filmi için hazırlıklar başladı. Kamera arkası belli oldu!

"Memories Of Murder ile seri katil "hayranlarını" ters köşeye yatıran Joon-ho Bong, Yaratık ile canavar filmlerine dair ezberleri bozuyor. Batı'nın karanlık canavar filmlerinin rahatsız edici tonlarını alıyor ve onu doğu sinemasına özgü bir mizahla dolduruyor. İçine ise daha önce başka hiç bir canavar filminde görmediğimiz, karakter odaklı bir derinlik katıyor. Yaratık'ı belki de sıradan "fan filmi" olmaktan çıkarıp festivallerin gözdesi yapan, melodrama kayan bu insancıl bakış açısı olabilir."Yukarıdaki cümlelerle karşıladığımız Yaratık filminin devamı geliyor. Çinli yapımcıların da destek verdiği filmin senaryo ve rejisini, Çinli yönetmen Ning Hao üstleniyor. Bakalım devam filmi de ilki kadar başarılı olabilecek mi? Yaratık hem canavar filmlerine getirdiği farklı bakış açısıyla hem de politik yönleri ile eleştirmenlerin favorisi olmayı başarmıştı.
Yorumlar
  • Hosta bayılmıştım. Bence orada bırakılması gerekirdi. Sırf maddi kaygılar nedeniyle tutmuş projelerin suyunu çıkarmak Amerikan sinemasına yakışıyor da Uzakdoğuya hiç yakıştıramadım. Malzeme bolken niye yeni bir eser çıkarılmaz ki... Sen filmde Amerikalılara ver veriştir. Gerçek hayatta onların felsefesinin izini sür olacak iş mi bu...

  • ben beğenmedim açıkçası ,bu seferki düşüncemi değiştirir umarım.

  • İlkinin farklı,kendisine has bir havası vardı,bu da güzel olacaktır.

  • İlk filmin başarılılığı dogrultusunda harika bir devam filmi olabilir.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir