16 Ocak 2016 12:01

Yeni Canavar filminden sürpriz fragman!

2008 tarihli Cloverfield filminin sessiz sedasız çekilen devam filmine ait ilk fragman yayınlandı...

Son olarak Star Wars: The Force Awakens ile gündemde olan ünlü yönetmen J.J. Abrams'ın 2008 yılında yapımcılığını üstlendiği Cloverfield, kısa sürede kendine hatırı sayılır bir hayran kitlesi elde etmeyi başarmış ve beklentilerin oldukça üzerinde bir gişe başarısı elde etmişti.

İlk filmin bu beklenmedik başarısının ardından Cloverfield'a bir devam filmi çekileceği ve hikayenin ikinci bir filmle devam edeceği konuşulmaya başlanmıştı. Fakat aradan yıllar geçmesine ve proje her seferinde gündeme gelmesine rağmen ikinci Cloverfield filminin akıbeti bir türlü netlik kazanmadı.

Öte yandan geçtiğimiz gün yayınlanan bir fragman sinema dünyasını oldukça şaşırttı. J.J. Abrams'ın gizlilik içinde yürüttüğü proje sayesinde kimsenin çekimlerinin yapıldığından bile haberi olmadan tamamlanan yeni Cloverfiel filmine ait bu fragman özellikle ilk filmin hayranlarını oldukça sevindirdi.Fragmandan anladığımız kadarıyla 10 Cloverfield Lane isimli bu yeni Cloverfield filminin ilk filmde anlatılan hikayenin doğrudan bir devamı niteliği taşımayacağını ve onun yerine bambaşka yeni bir canavar hikayesi anlatacağını söylemek mümkün. Ayrıca ilk filmdeki; kadroyu fazla tanınmamış oyunculardan oluşturma tercihi yerine bu yeni filmde John Goodman ve Mary Elizabeth Winstead gibi tanınmış simalara yer verilmiş olması da ikinci filmin farklılaştığı diğer bir özelliği olarak öne çıkıyor.

Fakat ikinci filmle ilki arasındaki en büyük farkın yeni filmin görsel tercihinde olduğunu henüz sadece filmin fragmanını izlemiş olsak bile söyleyebiliriz. Anlaşılan ilk filmde ana karakterin elindeki dijital el kamerasından izlediğimiz görüntülerle oluşturulan "found footage" yani "buluntu görüntü" tekniği yeni filmde yerini takip edilmesi daha kolay ve düz bir kompozisyona bırakmış durumda.10 Cloverfield Lane, 11 Mart 2016 tarihinde ABD'de vizyonda olacak. Filmin Türkiye vizyon tarihi ise henüz kesin olarak açıklanmadı.

BURAK KAPLAN

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir