16 Şubat 2016 08:30

Yeni 'Canavar' geliyor!

2008 tarihli Cloverfield filminin sessiz sedasız çekilen devam filmine ait yeni bir fragman yayınlandı…

Yaklaşık bir ay kadar önce, ilk fragmanı yayınlana dek kimsenin filmin çekildiğinden bile haberi olmadığı 10 Cloverfield Lane, özellikle sosyal medya üzerinden bir anda büyük merak uyandırmayı başarmıştı.

Geçtiğimiz günlerde yayınlanan ve bu kez ilkinden daha uzun bir süreye sahip olan yeni fragmanın filmin konusuna dair seyirciye daha çok ipucu verdiğini; buna rağmen yine de yeni filmin gizemli canavarını kimseye göstermediğini görüyoruz…Son olarak Star Wars: Güç Uyanıyor ile gündemde olan ünlü yönetmen J.J. Abrams'ın yapımcılığını üstlendiği 2008 tarihli yapım Cloverfield, kısa sürede kendine hatırı sayılır bir hayran kitlesi elde etmeyi başarmış ve beklentilerin oldukça üzerinde bir gişe başarısı elde etmişti.

O günden bu yana Cloverfield'a bir devam filmi çekileceği konusunda farklı pek çok haber yapılmış ve projeye dair ortalıkta türlü tartışmalar dönmüştü. Fakat geçtiğimiz ay ortaya çıkan sürpriz fragmanla birlikte bu tartışmalar son bulmuştu.J.J. Abrams'ın yapım sürecini büyük bir gizlilikle yürüttüğü yeni Cloverfield filmi 10 Cloverfield Lane, sessiz sedasız çekilmiş ve internet üzerinden sürpriz bir şekilde yayınlanan fragmanla sinema severleri oldukça şaşırtmıştı.İlk filmin Matt Reeves'den boşalan yönetmenlik koltuğunu yeni filmde, ilk uzun metrajını çeken genç yönetmen Dan Trachtenberg devralmış görünüyor. Bugüne dek yayınlanan fragmanlardan anladığımız kadarıyla Trachtenberg, ilk Cloverfield filminin el kamerasından hikayeyi takip ettiğimiz "found footage" yani "buluntu görüntü" tekniğinden vazgeçerek seyirci açısından takibi daha kolay düz bir görsel kompozisyona yer vermiş.10 Cloverfield Lane isimli bu yeni Cloverfield filminin ilk filmde anlatılan hikayenin doğrudan bir devamı niteliği taşımayacağını ve onun yerine bambaşka bir yeni canavar hikayesi anlatacağını söylemek mümkün.

Ayrıca ilk filmdeki; kadroyu fazla tanınmamış oyunculardan oluşturma tercihi yerine bu yeni filmde John Goodman ve Mary Elizabeth Winstead gibi tanınmış simalara yer verilmiş olması da ikinci filmin ilk filmden farklılaştığı diğer bir özelliği olarak öne çıkıyor.ABD'de 16 Mart 2016 tarihinde vizyona girecek olan 10 Cloverfield Lane, Türkiye'de ise 1 Nisan 2016 tarihinde vizyonda olacak.

BURAK KAPLAN

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir