13 Mayıs 2003 23:41

Yeni Easy Rider Gerçek Olurken...

Freddy Got Fingered, Drop Zone gibi filmlerin arkasındaki isim, Lauren Lloyd, 1969'un bağımsız klasiği Easy Rider'ın devamı için Columbia Pictures ile anlaştı.Easy Rider A.D. olarak isimi koyulan film, prodüktör Lloyd'un verdiği bilgilere göre, orijinal filmde Peter Fonda'nın canlandırdığı Wyatt "Captain America" Earp'ün aslında ölmediğinin anlaşılmasıyla başlıyor. Kahramanımız hayattadır ancak, alkolik George Hanson'ı (ilk filmde Jack Nicholson) öldürdüğü suçlamasıyla hapsi boylamıştır. Ortaya çıkan yeni bir karakter Wyatt'ın masum olduğunu kanıtlamaya kararlıdır. İkili bir kez daha "Amerika'nın kalbine yolculuk" yapmak üzere yollara düşer.
Yorumlar
  • Yeniden çekilmiyor, devamı çekiliyor. Ayrıca 68 ruhunu hedef aldığı doğru ama ticari olduğu da biliniyor. Bilindiği gibi o yıllarda 68 hareketi rüzgarından yararlanmak isteyen büyük stüdyolar bu ruh halinden de ticari kazanç elde etmek için "bağımsız" film kandırmacasını başlatıyorlar ve Denis Hopper'la kankalarına "alın siz de film yapın" diye imkan tanıyorlar. Sonrasını biliyorsunuz...O yüzden devamı çekilse de kimseye zararı olmaz. Haa ait olmadıkları amerikan kültürüne özenen bir kaç harleyci baba duygulanır o kadar ;)

  • Yani easy rider 68 yılında çekilip 68 kuşağı ruhunu çok iyi yansıtan bir filmdir.Sırf ticari amaçla bu filmi yaniden çekmek bence cinayet.

  • Hollywood artık klasiklerin tekrar çevrimlerini ya da devamlarını çekmekten vazgeçse keşke. Hele ki Easy Rider gibi bir yol filmi olmanın ötesinde çekildiği dönemi çok iyi yansıtan bir filme hiç el atmasın.Umarım orjinal filmden hiç kimse bu filme dahil olmaz (ya da, hiç sanmıyorum ama bir umut, tüm eski kadro katılsın da ortaya iyi bir film çıksın).

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir