5 Ocak 2011 01:00

Yeni filminde Cem Yılmaz da olacak

Yönetmen Ferzan Özpetek, son filmini Türkiye’de çekecek. Özpetek, Cem Yılmaz’ın da rol alacağı ve yapım aşamasında katkıda bulunduğu filmin ismi "Sonradan Ağlayacağım".

MYNET SİNEMA'YI FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN

Ünlü yönetmen Ferzan Özpetek, son filminin ismini açıkladı. Çekimleri ağırlıklı olarak İstanbul ve Mardin’de yapılacak filmin isminin 'Sonra Ağlayacağım' olduğunu söyleyen Özpetek, 11 yıl sonra Türkiye’de kamera arkasına geçmenin kendisinde heyecan yarattığını belirtti.

Yapım aşamasında da katkıda bulunan Cem Yılmaz’ın yanı sıra başka Türk oyuncuların da rol alacağı filmin çekimlerine Eylül-Ekim aylarında başlayacaklarını belirten Özpetek, NTV’de şu açıklamaları yaptı:

'CEM'İN GÖRÜŞLERİ ÇOK HOŞUMA GİDİYOR'
Yeni filmin büyük kısmını Türkiye’de çekmek istiyorum. Cem Yılmaz beğendiğim ve takdir ettiğim bir oyuncu. Türk sinemasında çok beğendiğim ve çalışmak istediğim başka oyuncular da var. Filmin konusunu yeni bitirdik ve Cem’le senaryo üzerinde çalışıyoruz. Cem’in görüşleri çok /ShowImage.aspx?imgID=12350035hoşuma gidiyor, dışarıdan bakıyor ve bu bana yarıyor.

Film İstanbul ve Mardin'de geçiyor. Her yazışta bir sürü şeyi değiştiriyorum ve bu nedenle kafamda oyuncular var. Çok meşhur isimler de var ama burada söylemek istemiyorum. Türkiye’den Cem Yılmaz ve iki tane daha önemli oyuncu var.

İtalya’dan gelen bir kadının aşk öyküsü mü?
Hayır değil. Filmde 6-7 tane kadın var ve bunlardan 4-5 tanesini İtalyan oyuncular oynayacak. Kadroda epey bir oyuncu var. Bu kadar fazla kişilik koymak tehlikeli ama benim hoşuma gidiyor. Filmin ismi ise, ilk defa burada açıklıyorum, 'Sonra Ağlayacağım'

Türkiye’de film çekmek nasıl bir şey?
Burada 'Hamam'ı çektim ve tüm dünyayı açılmama sağlayan bir filmdi. Gişesi ile eleştiriler de iyiydi; beni başarıya götürdü. Türkiye’de sette ne değişti bilmiyorum ama saat olarak fazla çalışabiliyorsunuz, heyecan çok fazla oluyor. 'Harem Suare'yi de burada çektim ve aradan 11 yıl geçti. Şimdi heyecanlanıyorum çünkü benim için değişiklik ve yenilik olacak.

Mardin’in özelliği var mı?
Mardin beğendiğim ve sevdiğim bir şehir. Biliyorsunuz galaları hep Antep'te yapıyorum, orasını da çok severim. Aslında güneyin o kısmı benim hoşuma gidiyor. Gala yine orada mı olur, şimdilik bir şey söyleyemem. İnşallah olur ama film nasıl çıkacak bakalım; bakarsanız kötü bir film olur... Çekimler Eylül-Ekim gibi başlayacak ve ana kısım İstanbul’da geçecek.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir