16 Aralık 2013 01:00

Yeni Hobbit'ten 74 milyon dolarlık açılış

Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları ilk hafta sonunda 73.7 milyon dolarlık hasılat elde etti.

Hobbit serisinin ikinci filmi Hobbit: Smaug'un Çorak Toprakları (The Hobbit: The Desolation of Smaug) vizyona girdiği ilk hafta sonunda 73.7 milyon dolarlık hasılat yaptı.

HOBBIT: SMAUG'UN ÇORAK TOPRAKLARI SEANS BİLGİSİ İÇİN TIKLAYIN

İlk Hobbit filmi 2012 yılında ABD çapında 303 milyon dolar hasılat yapmış, dünya çapında ise 1 milyar dolarlık gişe hasılatı elde etmişti. Yüzüklerin Efendisi serisi ise üç filmle dünya çapında toplamda 3 milyar dolarlık gişe başarısı kazanmıştı.

Hobbit'te 74 yaşındaki Ian McKellen 'büyücü Gandalf' ve 42 yaşındaki İngiliz aktör Martin Freeman ise 'Bilbo Baggins' olarak kamera karşısına geçti.

Hobbit üçlemesi geçtiğimiz yıl vizyona giren Hobbit: Beklenmedik Yolculuk (The Hobbit: An Unexpected Journey) ile başlamıştı. Üçlemenin son filmi There And Back Again gelecek sene vizyona girecek.

Yorumlar
  • bu kadar iğrenç bu kadar sıkıcı bir film yoktur bence fragmana kanıp gittim gene yüzüklerin efendisinin yüzde 2 si olamaz o kadar vasat bir film zaman kaybı

  • süper film Adamlar film yapmayı biliyor...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir