22 Kasım 2004 15:55

Yeni İndie Altınları Gişede Topluyor

Bridget Jones'un hayal kırıklığı sürüyor

Steven Spielberg'ten Indiana Jones 4'ü bekleye duralım, O'ndan daha erken davranan John Turteltaub'un İndie tadındaki filmi Natinal Treasure Amerika'da vizyona girdi bile. Nicolas Cage başrolde oynadığı National Treasure, ilk haftasonunda 35.3. milyon dolar kazanarak box office listelerinde bir numaraya yerleşti.Cage'in filminin ardından ikinci sırayı ise Paramount'un Oscar adaylığı beklediği çizgi filmi The SpongeBob SquarePants Movie de 33.5 milyon dolarla ikinci sıradaki yerini aldı. Son iki haftanın en büyük hayal kırıklığı ise kuşkusuz, Universal'ın büyük umutlar beslediği devam filmi Bridget Jones: Mantığın Sınırı oldu. İlk filmin gişede kırdığı rekorların ardından Universal uzun süren uğraşlar sonucu Renee Zellweger'i yeniden Bridget Jones olmaya ikna etmiş ve açıkçası bunun için de çok fazla para harcamıştı. Yeniden onbeş kilo alan güzel oyuncunun filmin galasına incecik gelmek için çok hızlı kilo verip hastanelik olması film hakkındaki eleştirilerin olumsuz olmasına yol açınca Bridget Jones'un o kadarda mantıklı olmadığı anlaşıldı ve yaklaşık 2000 sinemada gösterime giren film on gün boyunca sadece 21.6 milyon dolar kazanabildi.Kalabalık kadrosuyla beyazperdeye iyi bir giriş yapan National Treasure ise, hakkında yazılan tüm olumsuz eleştirilere rağmen Buena Vista'nın beklediğini verdi. Başta Nicolas Cage olmak üzere Diane Kruger, Sean Bean, Jon Voight ve Harvey Keitel gibi tanınmış bir kadroya sahip olan film, Indiana Jones'un maceralarına benzeyen bir hazine avcılığını anlatıyor. Ancak arada bir fark var; hikaye 21. yüzyıla uygun bir şekilde teknolojinin de yardımıyla sürükleniyor. Yeni İndie Cage'i Türkiye'de ne zaman seyredeceğimiz henüz belli değil ama sabırsızlanmaya da başladık.
Yorumlar
  • dün sinemada bu filmin fragmanını izledim. amerika'da tabiki bu kadar hasılat yapar. film resmen amerika'nın propogandasını yapıyor. siz de izlerseniz görürsünüz.

  • gerçekten bende şaşırdım.ama cage in filmi benim için şaşırtıcı olmadı...haklı bir rakam....

  • 'National Treasure' Aralık sonunda ülkemizde gösterime girecek...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir