4 Ekim 2005 15:48

Yeni Jules Verne Uyarlamasına Bilim Kurgu Dopingi

Jules Verne'in 80 Günde Devrialem romanının Around the World in 80 Days isimli yeni sinema uyarlamasını yönetecek olan Frank Coraci, Sci Fi Wire'a verdiği röportajda, özgün hikayede varolan bilim kurgu temalarını ve teknolojik alet edevatı öne çıkaran bir film yapacaklarını belirtti:"Film 19. yüzyılın yerini yeni bir çağa bıraktığı dönemde geçiyor. Ben de baş karakterlerden Phileas Fogg'u zengin bir Londralı centilmen olarak bırakmayacak, onu bir mucit olarak sunacağım. Jules Verne çağının çok ilerisinde bir adam olduğuna göre, kahramanı Fogg da öyle olmalı diye düşündüm. O insanların burunlarının dibindeki büyük değişimlere ayak dirediği Viktorya çağında yaşıyor."Coraci aynı zamanda filme bir başka Jules Verne kitabı olan Denizler Altında 20,000 Fersah'ın Kaptan Nemo'sunu da dahil edeceğini söyledi. Fogg ve yardımcısı Passepartout dünyayı gezerken Nemo'yla karşılaşacaklar ve ona meşhur denizaltısı Nautilus'u yapmakta yardım edecekler.Yönetmen, bütün bunlara ek olarak, film için muhteşem görsel efektler ve sayısız bilgisayar katkısı da vaadediyor.Passepartout'nun Jackie Chan tarafından canlandırılacağını daha önce size duyurmuştuk. Fogg'a hayat verecek oyuncu ise Hugh Grant'tan başkası değil. Çekimlerine 2003'te başlanacak olan filmin 2003 sonunda vizyona gireceğini tekrar hatırlatalım.
Yorumlar
  • pastoral senfoni,on yıl önce satın aldığım dünya klasikleri setindeki eserlerden biriydi.beğenmiştim kitabı.1946'da sinemaya uyarlanmış pastoral senfoni.filmi izlemek isterdim.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir