12 Haziran 2010 00:00

Yeni Kleopatra Angelina

Sinema tarihinin en kötü şöhretli filmlerinden 'Kleopatra' filminin yenisi çekiliyor. Kleopatra rolünü Angelina Jolie oynayacak.

Mısır tarihinin efsanevi kraliçesi Kleopatra'nın hayatını anlatan aynı adlı filmin ilk çevrimi 1963 yılında gerçekleşmiş, başrolü Elizabeth Taylor ve Richard Burton'ın oynadığı film yılın en çok gişe hasılatını getirse de yüksek maliyet giderini karşılayamadığı için 20th Century Fox firmasını iflasın eşiğine getirmişti.

Yeni filmin yapımcısı Scott Rudin, Jolie'nin görüntüsünün role tam uyacağını söylüyor. Ocean's Eleven serisinin yönetmeni Steven Soderberg filmi üç boyutlu bir destane çevirmeyi düşünüyor. Catherine-Zeta Jones ve Hugh Jackman'ın da rol alacağı film 'Cleopatra: A Life' (Kleopatra: Bir Yaşam) adlı Stacey Schiff romanından sinemaya uyarlanacak.

Kitabın yazarı ilk filmde tanışıp evlenen ve evlilikleriyle uzun süre dönemin medyasını meşgul eden Burton/Taylor çiftinden yola çıkarak bugünün Burton/Taylor'ının Brangelina olduğunu söyleyerek Mark Antony rolünü de Brad Pitt'in oynamasını istiyor.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir