3 Eylül 2011 00:00

Yeni sezonun merakla beklenen 5 yerli filmi

Sonbaharın başlaması ile birlikte yeni sezonun merakla beklenen yerli yapımları da bir bir vizyon yüzü görmeye başlıyor.

Bu ay sezonun ilk yerli yapımlarından bazıları gösterime girecek. Biz de sezonun geneline hızlı bir bakış atıp, merakla beklediğimiz beş filmi listeledik.


5. CELAL TAN VE AİLESİNİN AŞIRI ACIKLI HİKAYESİ: Şu sıralar “Leyla ile Mecnun” adlı fantastik komedi ile ortalığı (ve TRT’yi) birbirine katan Onur Ünlü ve çetesinin, fragmanından anlaşılacağı üzere yine seyircisini dumurdan dumura sürükleyeceği son filminde, Tansu Biçer, Ezgi Mola gibi isimlerin nasıl bir iş çıkardığı da merak konusu… Kasım’da gösterime giriyor.

4. BABAMIN SESİ: “İki Dil Bir Bavul”un yönetmenlerinden Orhan Eskiköy’ün yönetmenliğini Zeynel Doğan’la birlikte üstlendiği yeni filmi, anadilde eğitim meselesine trajikomik bir damardan yaklaşıyor. Vizyon tarihi henüz belli olmayan filmi en kötü ihtimalle İstanbul Film Festivali’nde izlemeyi umuyoruz.

3. BİR ZAMANLAR ANADOLU’DA: Nuri Bilge Ceylan’a bu yıl Cannes’da Jüri Büyük Ödülü’nü kazandıran filmde sinema, tiyatro ve televizyonun popüler isimleri başrolde. Bir suç hikayesinin anlatıldığı film, 23 Eylül’de vizyona giriyor.

2. GELECEK UZUN SÜRER: İlk filmi “Sonbahar” ile hem eleştirmenler hem de seyirciden tam not alan ve ödüle boğulan Özcan Alper’in 90′lı yıllarda geçen son filmi, ilk gösterimini bu ay Toronto’da gerçekleştirecek. Film, 11 Kasım’da vizyona giriyor.

1. YERALTI: Zeki Demirkubuz’un kimselere yaranamamış “Kıskanmak”ının ardından, Dostoyevski’nin “Yeraltından Notlar”ını beyazperdeye uyarlamaya kalkıştığı bu son filmi, romanın karakterlerini Ankara’ya taşıyor. Engin Günaydın, Sırrı Süreyya Önder, Sarp Apak, Ufuk Bayraktar ve Nihal Yalçın gibi isimlerin başrolleri paylaştığı filmin vizyon tarihi de henüz belli değil…

Yorumlar
  • Sen nerdesin ben nerdeyim be güzelim...

  • kıskanç ve sanat düşmanı soysuzların lafına bakmaz bu halk. o filmler muzlum halkların filmleridir.

  • Teror orgutu uyelerının filmlerini seyretmeyeceksiniz dimi EY ŞEREFLİ TÜRK halkı yazıktır o adamlara kazandırılan paralara Teroristlere şehit diyen pislik sefillerin filmlerini seyretmeyecekseniz dimi EY ONURLU TÜRK halkı biraz milli benliğiniz varsa hala olmemişse bu yazı tokattır.Lütfen boykotlara katılalım.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir