8 Ocak 2016 13:13

Yeni Star Wars filminde neler izleyeceğiz?

Aralık ayında vizyona girecek olan Rogue One: A Star Wars Story ile ilgili ilk detaylar belli oldu...

Disney film şirketi, 2015'ten itibaren her sene yeni bir Star Wars filmi izleyeceğimizin müjdesini geçtiğimiz sene vermişti. Disney'in planına göre Star Wars'a ait orijinal seriden bağımsız olarak yepyeni projeler tasarlanacak ve bu filmler sırasıyla bir bir vizyonlarımıza konuk olacaktı. Yani serinin yedinci, sekizinci ve dokuzuncu bölümlerine ek olarak; Star Wars'un sinemasal evreninde geçen bambaşka hikayeleri izleme fırsatımız olacaktı. Disney, bu bağımsız projelerden ilkinin Rogue One: A Star Wars Story ismini taşıyacağını ve bu filmin dördüncü Star Wars filminin hemen öncesinde geçen hikayesiyle; Ölüm Yıldızı'nın planlarını çalmaya çalışan bir grup asiyi merkeze alacağını geçen yıl yaptığı bir basın açıklamasıyla duyurmuştu. Yeni projeyle ilgili bildiklerimiz de uzun bir süredir bu kısacık konu özetiyle sınırlıydı. Fakat Star Wars: The Force Awakens fırtınasının yavaş yavaş durulmaya başladığı şu günlerde Rogue One ile ilgili daha detaylı bilgiler de gün yüzüne çıkmaya başladı.Star Wars Time adlı popüler internet sitesinin yaptığı açıklamalarda Rogue One'da yer alacak karakterlerin bir kısmına ait bilgiler netlik kazandı. Son yılların sevilen televizyon dizisi Hannibal'la kendine büyük bir hayran kitlesi edinen ünlü oyuncu Mads Mikkelsen'in Rogue One'da canlandırdığı karakterin Ölüm Yıldızı'nın mimarı olacağını öne süren popüler internet sitesi, aynı zamanda filmin başrolünde yer alan Felicity Jones'un canlandırdığı karakterin de Mikkelsen'in hayat verdiği mimarın kızı olarak karşımıza çıkacağının haberini verdi. Star Wars Time, Mikkelsen'in filmde canlandırdığı karakteri II.Dünya Savaşı sırasında atom bombasını icat eden Oppenheimer'a benzeterek, bu karakterin hikayenin kötü adamı olmayacağını; aksine onun pişmanlık dolu ve hatta tutsak olarak tutulan bir adam olarak karşımıza çıkabileceğini vurguladı.

Star Wars Time, Rogue One ile ilgili asıl merak edilen dedikoduya ise henüz bir açıklık getirmedi. Hikayenin geçtiği zaman diliminde Darth Vader karakteri hala hayatta olduğundan; bu karakterin filmde yer alıp almayacağı neredeyse tüm Star Wars severlerin halen en çok merak ettikleri konu olarak sırrını korumayı sürdürüyor! Eğer söylentiler doğru çıkar ve Darth Vader gerçekten de hikayede görünürse, daha önce karaktere Star Wars: Bölüm II - Klonların Saldırısı ve Star Wars: Bölüm III - Jedi'nin İntikamı filmlerinde iki kez hayat vermiş olan Kanadalı oyuncu Hayden Christensen'ın yeniden Star Wars evrenine dönmesi oldukça kuvvetli bir ihtimal.Rogue One: A Star Wars Story ile ilgili aklımızdaki soruların, mayıs ayında vizyona girmesi planlanan Captain America: Civil War filminin öncesine ekleneceği söylenen ilk fragmandan sonra daha kapsamlı bir şekilde cevaplanacağını söylemek mümkün. Yönetmenliğini, en son 2014 yapımı Godzilla ile sinemalara konuk olan Gareth Edwards'ın üstlendiği Rogue One, 16 Aralık 2016'da tüm dünyada aynı anda vizyona girecek ve böylelikle orijinal seriden bağımsız olarak sinemalarda vizyona giren ilk Star Wars filmi olma ünvanını elde etmiş olacak!

Rogue One: A Star Wars Story'i sırasıyla; senaryosunu -Star Wars: The Force Awakens'i de yazan- Lawrence Kasdan'ın yazacağı, 2018 yılında vizyona girecek bir Han Solo filmi ve hakkında henüz hiçbir detay açıklanmayan, 2020 yılında vizyona girecek olan bir Boba Fett filmi takip edecek.

BURAK KAPLAN

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir