18 Eylül 2003 15:45

Yeniden Japon Filmleri Haftası

Artık her Ekim sonunda Japon filmleriyle dolu bir hafta geçiriyoruz. Bu sene program nefis!

Geçen sene başlayan Japon Filmleri Haftası'nı yakından takip etmiş ve filmlerin ardından bir SineMasal dosyası ile şükranlarımızı sunmuştuk. Istanbul Japonya Başkonsolosluğu ve Türk Japon Dostluk Derneği tarafindan organize edilen etkinlik, ikinci yılında da göz dolduruyor. 31 Ekim'den 4 Kasim'a kadar sürecek olan etkinlik, bir kez daha ücretsiz olarak yapılacak ve meraklısını AKM Sinema Salonu'nda ağırlıyacak.Bu sene program beş başlık altında toplandı: Genç Erkekler, Savaşın Acısı, Korku Filmleri, Orta Yaşlı Erkeklerin Bunalımı ve Rüya ile Gerçek Arasında.Programdaki her film ilgiyi sonuna kadar hak ediyor. Fakat bizim açımızdan Hafta'nın sürprizi, Korku Filmleri bölümünde yer alan Hideo Nakata filmleri. Dark Water (Karanlık Suyun Altından adıyla oynayacak) ve Ringu serisinin birinci ve ikinci bölümleri sinema perdesinde yer almak üzere İstanbul'a geliyorlar. Dark Water daha önce festivalde gösterilmişti fakat Ringu serisi ilk defa, en azından film formatında gösterilecek.Rüya İle Gerçeğin Sınırında ise, Japon erotizminden örnekler sunacak. Geçen sene Tetsuo 2'si gösterilen Shinya Tsukamoto'nun A Snake Of June (Haziran Yılanı) filmi ve "ustalara saygı" çerçevesinde Seijun Suzuki yapıtları gösterilecek.Geçen sene etkinliği düzenleyenlere neden animelere çok fazla yer veremiyorsunuz diye sorduğumuzda, filmlerin diğerlerine oranla daha pahalı olduğunu öğrenmiştik. Bu durum ikinci yılında da devam ediyor olmalı. Hafta'nın bundan başka da bir eksiği yok...
Yorumlar
  • Dark Water ı gerçekten çok merak ediyordum .. Ringu da yanında promosyon gibi geldi ..

  • ititraf etmek gerekirse su anda sadece ringuyla ilgileniyorum.sinemada izleme sansını yakalamak super!ayrıca grçekten de neden afişte anime fotosu war bi anlam weremedim.animelere de yer werilseydi çok daha mutlu olacak kişiler tanıyorum.

  • kurosawa da olsaydı iyi olurdu

  • program çok güzel. ringu'yu sinema perdesinde izlemek güzel olacak...sağolsun varolsunlar...

  • zaten festivallerde anime izleme şansımız olmuyor. burada da ıskalanması çok kötüolmuş. halbuki geçen sene yer vermişerdi. kesinlikle organizasyondan talep edelim.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir