25 Eylül 2009 10:12

Yeniden Videodrome!

Garip ama gerçek: Cronenberg imzalı kült film Videodrome yeniden çekiliyor...

Universal Pictures, 1983 tarihli David Cronenberg filmi Videodrome'u yeniden çekmeye hazırlanıyor. Ehren Kruger'in senaryoya imza atacağı ve yapımına katkıda bulunacağı açıklandı. Projenin orijinal filmin konseptini güncelleyeceği söyleniyor. Yönetmen veya oyuncu kadrosu konusunda ise henüz bir açıklama yok.Videodrome'da küçük çaplı TV yapımcısı Max Renn, kaynağı belirsiz bir seks ve şiddet kanalının, gizemli bir kadının ve bir medya uzmanının yaşamına girmesiyle kendi kanalları arasında ürükütücü bir gezintiye çıkıyor. Erken dönem Cronenberg filmlerinin doruğu olan yapım, Marshall McLuhan, snuff dedikoduları ve doğmakta olan video kültürü üzerine hazırlanmış katıksız bir Cronenberg filmi. Filmin az bilinen ilham kaynağı ise 40'larda TV programlarının beyinde tömöre yol açtığı şeklindeki Amerikan dedikodularıydı.
Yorumlar
  • Cronenbergin tarzını seven birisi olarak u filmini hiç ama hiç beğenmemiştim yenisininde ilgi çekici olacağını sanmıyorum...

  • Kült kavramına zarar veren bu tür yeniden çevrimlerin niye yapıldığını hala anlamıyorsanız hiç kara film seyretmemişsiniz demektir. Sonuçta bütün yolların çıktığı yer aynı:$.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir