10 Aralık 2004 16:23

Yerdeniz Başlıyor

Fantastik dünya kapılarını SCI FI'da açacak

Fantastik edebiyatta yeri Tolkien'in hemen yanıbaşı kabul edilen Ursula K. Le Guin'in artık klasik olmuş serisi Yerdeniz (Legend of Earthsea), Ellory Elkayem tarafından küçük ekrana taşındı. Mini seri olarak yayınlanacak Yerdeniz'in ilk bölümü bu akşam ABD'deki SCI FI Channel'da yayınlanacak.Le Guin'in Yerdeniz takım adalarında yarattığı dünyadan hikayeler beş kitap olarak yayınlanmıştı. Türkçe olarak da okuma şansı yakaladığımız seri, Yerdeniz Büyücüsü, Atuan Mezarları, En Uzak Sahil ve Tehanu'dan oniki yıl sonra Yerdeniz Öyküleri ile beşlenmişti. Ged, büyücülük eğitimi almaya başlamış, içindeki gücü keşfetmek ve kötülerle savaşmak zorunda olan bir gençtir. Yaşadığı dünya bizim için fantastik olsa da Ged de gerçeklerden kaçamaz ve aşık olur. Elkayem'in yarattığı Yerdeniz dünyasında Ged'i çok tanıdık bir isim canlandırıyor, X-Men'deki Buz-adam olarak hatırlayacağımız Shawn Ashmore. Ünlü oyuncuya eşlik eden isimler ise Kristin Kreuk, Isabella Rossellini, ve Danny Glover. Hayranları SCI FI'da da olsa Yerdeniz'i kaçırmamak için ellerinden geleni yapacaklardır. Umarız diziyi en kısa zamanda yerli kanallarımızda da izleme şansı yakalarız. Bu arada oyalanmak için fragmanlarını izlemek isteyenlerse buraya tıklayabilir...
Yorumlar
  • kitabıbı oyuduğunuzda filme kıyasla daha iyi bir şeyler canlanıyor hayalinizde. Lakin film için aynı şeki söylemek mümkün değil, diğer romanlardan uyarlanama filmlere kıyasla efektler vede çekim biraz zayıf kalmış gibi. Birde beyazperde.com'da bu film için ayrı bir sayfa olmamasına şaşırmış bulunmaktayım. Filmin tek artısı kristin kreuk'tu diye düşünüyorum.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir