25 Eylül 2009 10:12

Yeşilçam Ödülleri 2009

Turkcell'in ana sponsorluğunda ikincisi düzenlenen Yeşilçam Ödülleri 2009 adayları açıklandı...

Beyoğlu Belediyesi ile Türkiye Sinema ve Audiovisuel Kültür Vakfı (TÜRSAK) işbirliğiyle Turkcell'in ana sponsorluğunda ikincisi düzenlenen ''Yeşilçam Ödülleri 2009'' adayları açıklandı.Törende daha sonra 600 kişilik jürinin değerlendirmesi sonucu belirlenen adaylar, Ceyda Düvenci ve Levent Üzümcü'nün sunumuyla açıklandı. Buna göre, ''En iyi film'' ödülüne ''Üç Maymun'', ''Sonbahar'', ''Issız Adam'', ''Devrim Arabaları'' ve ''A.R.O.G'', ''En iyi yönetmen'' ödülüne ''Üç Maymun'' filmiyle Nuri Bilge Ceylan, ''Sonbahar'' filmiyle Özcan Alper, ''Issız Adam'' filmiyle Çağan Irmak, ''Devrim Arabaları'' filmiyle Tolga Örnek ve ''A.R.O.G'' filmiyle de Cem Yılmaz ile Ali Taner Baltacı aday gösterildi.''En iyi erkek oyuncu'' dalında Onur Saylak ''Sonbahar'', Yavuz Bingöl ''Üç Maymun'', Cem Yılmaz ''A.R.O.G'', Çetin Tekindor ''Ulak'' ve Taner Birsel ''Devrim Arabaları'' adlı filmlerdeki oyunculukları, ''En iyi kadın oyuncu'' dalında da Hatice Aslan ''Üç Maymun'', Nurgül Yeşilçay ''Vicdan'', Demet Akbağ ''O... Çocukları'', Ayça Damgacı ''Gitmek'' ve Melis Birkan ''Issız Adam'' adlı filmlerdeki rolleriyle ödül adayları arasında yer aldı.''En iyi senaryo'' dalında ''Sonbahar'' filmiyle Özcan Alper, ''Issız Adam'' filmiyle Çağan Irmak, ''Üç Maymun'' filmiyle Ebru Ceylan, Ercan Kesal ve Nuri Bilge Ceylan, ''Devrim Arabaları'' filmiyle Tolga Örnek ve Murat Dişli, ''O... Çocukları'' filmiyle Sırrı Süreyya Önder, ''En iyi görüntü yönetmeni'' dalında da ise ''Üç Maymun'' filmiyle Gökhan Tiryaki, ''Sonbahar'' filmiyle Feza Çaldıran, ''A.R.O.G'' filmiyle Soykut Turan, ''Devrim Arabaları'' filmiyle Hasan Gergin ve ''Ulak'' filmiyle Mirsad Heroviç aday gösterildi. Her kategoride seçilen 5 aday, sektörle birlikte sinema akademisyenleri, iş, kültür, sanat ve medya dünyasının kamuoyu önderleri konumundaki sinemaseverleri de kapsayan 1500 saygın isimden oluşan ikinci bir jüri tarafından değerlendirilecek.
Yorumlar
 • en iyi yönetmen: cagan ırmaken iyi oyuncu:cemal hünalen iyi film:ıssız adamen iyi kadın oyuncu:hatice aslan

 • en iyi film:üç maymunen iyi yönetmen:nuri bilge ceylanen iyi erkek oyuncu:taner birselen iyi kadın oyuncu:hatice aslanen iyi yardımcı erkek oyuncu:volga sorguen iyi yardımcı kadın oyuncu:selen uçaren iyi senaryo:üç maymunen iyi müzik:ıssız adam(aria müzik)en iyi görüntü yönetmeni:gökhan tiryaki(üç maymun)genç yetenek:ahmet rifat şungar...bana en yakın gelen isimler...

 • En İyi Film : Devrim Arabaları, Issız AdamEn İyi Yönetmen : Nuri Bilge Ceylan, Çağan IrmakEn İyi Erkek Oyuncu : Onur Saylak, Çetin TekindorEn İyi Kadın Oyuncu : Hatice Aslan, Demet AkbağEn İyi Senaryo : Sonbahar, ÜÇ MaymunTahminlerim bu şekilde, aslında bana kalırsa ödülleri paylaştıracaklar. Kimsenin kalbi kırılmasın. Bu Tören popülist bir yaklaşım olması sebebiyle gişe başarıları ödülleri etkiliyecektir diye tahmin ediyorum.

 • Aklımın almadığı birşey var Ara filminde başrol oyanayan Selen Uçer nasıl olurda yardımcı kadın oyuncu dalında aday gösterilir kaldıki kendisi daha önceki festivallerde de En iyi kadın oyuncu dalında yarıştı. Bu adayları kim belirliyor ne kadar profesyoneller kesinlikle tartışma konusu

 • bana göre en iyi film :devrim arabalarıen iyi yönetmen: nuri bilge ceylanen iyi erkek oyuncu : cem yılmazen iyi kadın oyuncu : melis birkanen iyi senaryo : Çağan ırmak ın olmasıdır inş.böyle olur..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

 • Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde

  Emin Alper'in Kız Kardeşler filmi 69. Berlin Film Festivali'nde yarışma bölümünde gösterilecek.

 • 14 Aralık vizyondaki filmler 14 Aralık vizyondaki filmler

  Bu hafta sinema salonlarında 2’si yerli 6 yeni film vizyondaki yerini aldı. 2018 Cannes Film Festivali'nde, Belirli Bir Bakış bölümünde "En İyi Yönetmen" ödülüne layık görülen Sergey Loznitsa'nın "Donbass", Oscarlı yönetmen Alfonso Cuaron'un Venedik'te Altın Aslan ödülüne layık görülen filmi "Roma" ve Örümcek-Adam: Örümcek Evreninde haftanın öne çıkan yapımları.

 • Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu Jennifer Lopez sevişme sahneleri hakkında konuştu

  Latin yıldız Jennifer Lopez, son filmi Second Act’te yer alan sevişme sahneleriyle ilgili konuştu: “Bunu uzun zamandır yapıyorum.”

 • Bird Box’tan ikinci fragman geldi Bird Box’tan ikinci fragman geldi

  Oscar ödüllü Sandra Bullock’un başrolünü üstlendiği, Netflix yapımı Bird Box’tan ikinci fragman geldi.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir