18 Ocak 2011 01:00

'Yeşilçam Ödülleri' sahiplerini buluyor

'Yeşilçam Ödülleri' 28 Mart 2011'de düzenlenecek muhteşem bir törenle dördüncü kez sahiplerini bulacak.

MYNET SİNEMA'YI FACEBOOK'TAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYIN


TÜRSAK Vakfı ve Beyoğlu Belediyesi'nin işbirliğiyle Turkcell’in Ana Sponsorluğunda gerçekleştirilen ve ülkemizin en geniş katılımlı jürisi tarafından verilen 'Yeşilçam Ödülleri', 28 Mart 2011'de düzenlenecek muhteşem bir törenle dördüncü kez sahiplerini bulacak.

Sinema dünyasının önemli isimlerinin oylarıyla belirlenen "Yeşilçam Ödülleri", dördüncü yılında, 2010 yılı boyunca vizyona girmiş Türk filmlerini gündeme taşıyacak. Filmlerin yaratıcı ekiplerinin ve sinema dünyasının temsilcilerinin yer aldığı toplam 800 kişilik Birinci Aşama Seçiçi Kurulu'nun oy pusulalarını içeren dosyalar 10 Ocak 2011 tarihinde gönderilmeye başlandı. Birinci aşamadaki sektör jürüsinin 13 ayrı dalda belirleyeceği 5 aday filmin oylamaları ise yaklaşık 3.000 kişiden oluşan ikinci aşama jürisi tarafından yapılacak. Bu geniş jürinin belirleyeceği birinciler ise 28 Mart 2011 gecesinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda muhteşem bir törenle açıklanacak.

EN İYİ FİLM ÖDÜLÜ 250.000 TL
"En İyi Film", "En İyi Yönetmen", "En İyi Senaryo", "En İyi Görüntü Yönetmeni", "En İyi Müzik", "En İyi Kadın Oyuncu", "En İyi Erkek Oyuncu", "En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu", "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu", "Genç Yetenek" ve “En İyi İlk Film" kategorilerinde verilecek ödül heykelciklerinin yanı sıra "En İyi Film" ödülü 250.000 TL, "En İyi İlk Film" ödülü 50.000 TL ile desteklenecek. Bu yıl ayrıca "En İyi Yönetmen" ödülü de 50.000 TL para ödülü verilerek desteklenecek.

İKİ YENİ ÖDÜL DAHA VERİLİYOR
Sinema sektöründen gelen talepler göz önüne alınarak verilen ödüllere bu yıldan itibaren “En İyi Sanat Yönetmeni” ve “En İyi Kurgu” olmak üzere iki yeni ödül eklendi. Böylece 28 Mart 2011 akşamı yapılacak görkemli törende 13 ödül sahibini bulmuş olacak.

Yorumlar
  • ülkemizde bu tip onurlandırıcı ve teşvik edici ödüllerin artması dileğiyle...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir