11 Mart 2010 12:45

Yeşilçam Ödülleri'nde İlk Heyecan!

2010 Yeşilçam Ödülleri'nin 11 dalda ilk 5 adayı 22 Şubat gecesi açıklanacak...

TÜRSAK Vakfı'nın, Turkcell'in ana sponsorluğunda Beyoğlu Belediyesi'yle birlikte düzenlediği "Yeşilçam Ödülleri"nin final adayları açıklanıyor.1 Ocak - 31 Aralık 2009 tarihleri arasında gösterime giren 62 Türk filminin doğal aday kabul edildiği "Yeşilçam Ödülleri" için heyecan her geçen gün artıyor. Finalde 11 kategoride yarışacak 5'er aday, 22 Şubat gecesi kültür-sanat dünyasının uğrak noktası Ghetto'da düzenlenecek partide duyurulacak. Bu yıl üçüncü kez Türk sinemasının en iyilerini ödüllendirmeye hazırlanan "Yeşilçam Ödülleri"nin final adaylarının açıklanacağı partinin sunumunu Cansu Dere ve Sinan Tuzcu yapacak.11 ayrı kategoride yarışacak 5'er aday, 1 Ocak - 31 Aralık 2009 tarihleri arasında gösterime giren tüm Türk film ekiplerinde yer alan yapımcı, yönetmen, senarist, müzisyen, görüntü yönetmeni, kadın oyuncu, erkek oyuncu, yardımcı kadın oyuncu ve yardımcı erkek oyunculardan oluşan "Birinci Etap Jürisi" tarafından belirleniyor. İkinci etapta ise, 2 bin 500 kişilik geniş katılımlı jüri, her kategorideki beş aday arasından birincileri seçecek.İki aşamalı ve en geniş katılımlı jüri sistemiyle "Türkiye'nin Oscarları" olarak bilinen Yeşilçam Ödülleri'nde, 'En İyi Film Ödülü' T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı adına verilecek. 9 ana dal, 2 özel kategoride belirlenecek Yeşilçam Ödülleri'nde, "En İyi Film" ödülünün sahibi 150 bin TL, "Turkcell İlk Film" ödülünün sahibi ise 30 bin TL'lik para ödülüyle destekleniyor."Yeşilçam Ödülleri" 23 Mart 2010'da düzenlenecek muhteşem bir törenle üçüncü kez sahiplerini bulacak.
Yorumlar
  • alesse söylediklerine katılmamak mümkün değil.

  • Güzel filmlerimiz sayısı bir elde bulabileceğimiz parmak sayısıyla eş değer. Pazarlama yapamıyoruz. Sektörün İvediklerden, Uzatılmış berbat Cola Turka reklamına dayanan salak filmlerinden ibaret olduğunu sanan kişilerin ellerinden sinemamız ne zaman kurtulur bilinmez. Mainstream sinema da sanatsal olabilir, mainstream sinema da düşündürür, hayal kurmamıza sinema salonunda başka hayatlara akmamıza vesile olur. Ama Türkiyede sinema eşittir aptal karakterli rezil 5. sınıf komediler ve gerekli gereksiz bir sürü biyografik saçmalık. Bu sonuncu dediğim için üzerime gelenler olacaktır ama kimse onların doğru düzgün yapıldığını iddia edemez. Türkiyenin yeşilçam yıllarına dönmesi bu zihniyetle mümkün değil. Hangi oyuncunun, hangi yönetmenin hangi filmin ödül alacağını merak ettiğimiz yıllardı o yıllar. Şimdi ise bir iki ufak gişe yapamayan sanatsal filmlerle yetiniyoruz ama onlar da çoğu zaman istenilen düzeyde olmuyor.

  • türkiyenin oscarı mı? güldürmeyin beni :)

  • en iyi film dalında favorim vavien.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir