11 Mart 2010 12:45

Yeşim Ustaoğlu Film Gösterimleri

Fransız Kültür Merkezi tarafından düzenlenen Türk sinemasına saygı etkinliği, senarist ve yönetmen Yeşim Ustaoğlu'nu konuk edecek

Yeşim Ustaoğlu ile bir söyleşinin de gerçekleşeceği bu etkinlikte, sanatçının Fransız filmleri arasından seçtiği Robert Bresson'un Pickpocket filmi de gösterilecek. 1960 doğumlu Yeşim Ustaoğlu mimarlık eğitiminin ardından gazeteciliğe yöneldi. Güneşe Yolculuk filminin 1999 yılında Berlin Film Festivali'nde en iyi Avrupa filmi seçilmesinin ardından sinemacı birçok önemli festivalin konuğu oldu. Başarılı sinema kariyerini sürdüren Ustaoğlu'nun Türkiye-Fransa-Belçika-Almanya ortak yapımı son filmi Pandora'nın Kutusu San Sebastian Film Festivali'nde en iyi film ödülünü aldı. Yeşim Ustaoğlu bu yıl 29. Uluslararası İstanbul Film Festivali Altın Lale Ulusal Yarışma Jürisinin başkanlığını yapacak.Program25 Şubat Perşembe17:00 "Pickpocket" yönetmen : Robert Bresson (1959, 76') (Film Fransızcadır)19:00 - "Güneşe Yolculuk" (1999, 104')26 Şubat Cuma19:00 - "Bulutları Beklerken" (2004, 92')27 Şubat Cumartesi18:00 - Yeşim Ustaoğlu ile söyleşi19:00 - "Pandora'nın Kutusu" (2008, 112')
Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir