16 Mart 2013 01:00

Yeşim Ustaoğlu jüri başkanı oldu

17. Sofya Uluslararası Film Festivali’nin juri başkanlığını bu yıl Yeşim Ustaoğlu yapıyor.

17. Sofya Uluslararası Film Festivali’nin juri başkanlığını bu yıl Yeşim Ustaoğlu yapıyor.

İngiltere'den Mike Downey, Romanya'dan Ada Condeescu, Sirbistan'dan Miroslav Momcilovic ve Bulgaristan'dan Konstantin Bojanov’un diğer juri üyeleri olduğu festivalde uluslararası yarışmanın filmleri dışında, Balkan Yarışması ve dünya sinemasından örnekler Araf ile birlikte gösterilecek. Haneke’nin Aşk’ı, Joachim Roenning ve Espen Sandberg'in Kon-Tiki'si, Barbara, Into the White, In the Fog, Cosmopolis, An Episode in the Life of an Iron Man, Beyond the Hills bunlardan bazıları.

Araf, 17. Sofya Film Festivali’nde seyirciyle de buluştu. Bulgar basını ve seyircisi tarafından ilgi ve beğeniyle karşılandı. Yeşim Ustaoğlu aynı zamanda festivalin uluslararası yarışmasının juri başkanlığını da yürütüyor.

Yeşim Ustaoğlu jüri üyelerinin Araf’ı çok beğendiğini belirterek “Uluslararsı yarışma yeni yetenekleri keşfetmeyi amaçlıyor. Costa Gavras, Tavianni kardeşler gibi çok önemli ustalar bu sene festivale geldi. Burada basın festivale çok önemli yer veriyor. Sofya Film Festivali, Balkanlar’ın ve Avrupa’nın en önemli festivallerinden biri. Müzik ve dünya sinemasını izleyicilerle buluşturan, Sofya Meeting programıyla da yeni projelerin önüne ufuk açan bir festival. Bu benim için çok değerli bir jüri başkanlığı, burada olmaktan çok memnunum” dedi.

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Vizyondaki Filmler

  Vizyondaki yeni filmler
  Vizyondaki eski filmler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir