25 Eylül 2009 10:12

Yetenekli Bay Minghella...

Oscar ödüllü sinemacı Anthony Minghella 54 yaşında öldü...

İngiliz Hasta, Yetenekli Bay Ripley ve Soğuk Dağ gibi filmlerin usta yönetmeni Anthony Minghella, henüz genç bir yaşta hayata veda etti. 54 yaşındaki yönetmenin ölüm nedeni resmi olarak açıklanmadı.Genellikle Oscar jürisinin sevdiği işlere imza atan yönetmen en son televizyon için "The No. 1 Ladies Detective Agency" projesini yönetmişti. Ayrıca son dönemde yönetmenlikle birlikte yapımcılık işlerine de ağırlık vermişti. Yönetmeni bekleyen bir proje ise, pek çok önemli sinemacının katkıda bulunacağı New York, I Love You isimli ilgi çekici projeydi.Şüphesiz, onun erken ölümü sinema dünyası için büyük bir kayıp.
Yorumlar
 • beyin kanaması geçirmiş.gerçekten yonettiği bir kaç film ile hollywoodun en iyi yonetmenlerindendi.yazık olmuş.

 • İnanmıyorum gerçekten şaka gibi daha dün bir arkadaşıma cold mountain filminin beni ne derece etkilediğini anlatmıştım. Şimdi haberi okuyunca şok oldum resmen, çok erken bir ölüm haberi sinemanın ve gercekten academinin cok cok sevdiği inanılmaz yetenekli bir yönetmendi kendisi...

 • Ölümün yerinde olanı yoktur. Her ölüm insanlar için erken ölümdür. Helede ortalama yaşam süresinini bu kadar ilerlediği bir dönemde 54 yaşında ölmek erken sayılır.

 • Üretken, aktif bir sinemacı/sanatçı için genç bir yaş. Arthur C. Clarke'ın 90 yaşında öldüğünü düşününce hele...

 • Genç yaşta mı?Hadi canım!54'te gençse...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

 • Müslüm tarihe geçti Müslüm tarihe geçti

  Vizyona girmesi heyecanla beklenen ve vizyona girdiği üçüncü hafta, 3 buçuk milyon izleyici sayısına yaklaşan Müslüm filmi sinema tarihine geçti.

 • Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor Güzel yıldız yeni filmine hazırlanıyor

  İngiliz güzel Lily James, başrolünü Mamma Mia filmindeki rol arkadaşı Dominic Cooper’la paylaşacağı yeni filmi için yapımcılarla masaya oturdu.

 • 16 Kasım vizyona giren filmler 16 Kasım vizyona giren filmler

  Bu hafta sinema salonlarında 4'ü yerli 8 film vizyona girecek. Haftanın dikkat çekenleri 4 kadının hayat mücadelesini konu alan Widows, Burcu Biricik ve Mert Fırat’ın başrollerini paylaştığı Her Şey Seninle Güzel ve Fantastik Canavarlar: Grindelwald'ın Suçları.

 • Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş Stan Lee, ölmeden önce bir kahraman üzerinde çalışıyormuş

  Dünyaca ünlü bir çok süper kahraman figürünü yaratan Stan Lee, ölmeden önce yeni bir süper kahraman üzerinde çalıştığı ancak tamamlayamadığı öğrenildi.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir