23 Ağustos 2004 13:26

Yılan Dönüyor

Anaconda bu sefer kimleri meşhur edecek?

1997'deki Anaconda faciasından sonra Sony'nin yeni bir yılan filmi yapacağına kimse inanmıyordu ama Anacondas: The Hunt for the Blood Orchid'in çekimleri bitti bile.İlk film her ne kadar seyirciler tarafından beğenilmemiş olsa da Sony Pictures'a 132 milyon dolarlık gişe hasılatı ile epey kazandırmış ve oyuncuları Jennifer Lopez ve Owen Wilson için kariyerlerinde büyük bir çıkış olmuştu. Luis Llosa'nı yönetmenliğini yaptığı Anaconda, özellikle efektlerinin yetersizliğiyle çok eleştirilmiş ve yılanın kesinlikle çok kötü bir tasarım olduğu, asla inandırıcı olmadığı konusunda nerdeyse tüm sinemaseverler hemfikir olmuştu.Yeni Anaconda macerası her ne kadar ilk filmin devamı gibi görünse de hem konusu hem de oyuncularıyla bambaşka bir yapım. Bu sefer film yapımcılarnın değil, bilimadamlarının macerasnı izleyeceğiz. Bir grup araştırmacı Borneo ormanlarında yetiştiği tahmin edilen ve canlılara gençlik ve ölümsüzlük kazandırdığına inanılan bir orkideyi bulmak üzere yola çıkar. Ancak onlardan önce yılanlar çiçeği bulmuş ve onun gücü sayesinde dev ve yenilmez yaratıklara dönüşmüşlerdir.İkinci Anaconda filminin oyuncuları henüz tanınmamış yüzler; Johnny Messner, KaDee Strickland, Matthew Marsden ve Nicholas Gonzales. Genç oyuncular bu filmin tıkı Lopez ve Owen'a olduğu gibi kendilerine de şans getireceğine inanıyorlar. Yönetmen Dwight H. Little ise ilkinden çok daha iyi bir iş çıkaracağından emin. Little, filme çok daha fazla psikolojik gerilim kattığını ve özel efektler konusunda hassas davrandığını söylüyor.Anacondalar bu hafta Amerika'da vizyona giriyor ve biz de daha iddialı olan yılanları merakla bekliyoruz.
Yorumlar
  • arkadaşlara katılıyorum yılanı filmin yarısından sonra göstermeleri çok kötü ayrıca filmde baya saçmalıklar vardı. örneğin yılanın 100 metrelik şelaleye bir anda çıkması ve çok hızlı haraket etmesi

  • bende bu tarz yılanlı filmlerin niye bu kadar çekildiğini anlamıyorum.hayır çekilip ortaya bişey çıksa tamam ama ne yazıkki hepsinde konu yok iğrenç. hatta tv de piton diye bi filmleri var o da konusuz anlamsız.ayrıca yılan sahnelerinde gerçekçilik yoktu maket olduğu çokkk belliydi.

  • böyle filmler yapmayı ne zaman bırakacaklar acaba. ben başarılı olacağına inanmıyorum. istedikleri kadar özel efekt eklesinler, bu film izlerken kimseyi heyecanlandırmaz.

  • İlki rezaletti, devamına da gitmem zaten. çok saçma bir film. üstelik yılanı da filmin yarısından sonra göstermişlerdi ve bu beni çıldırttı. hiç görmediğimiz bi şeye karşı bizi korkutmaya çalışıyorlardı. hangi devirdeyiz allah aşkına...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir