4 Kasım 2014 01:00

'Yıldızlararası' röportajı ilk kez Mynet Sinema'da

Başrol oyuncuları Matthew McConaughey ve Anne Hathaway bilim-kurgu türündeki 'Yıldızlararası'filmini anlattı.

"The Dark Knight" ve "Inception" filmleriyle tanınan ünlü yönetmen Christopher Nolan'ın yeni filmi "Yıldızlararası" bu Cuma vizyona giriyor. Filmin başrol oyuncuları Matthew McConaughey ve Anne Hathaway'in röportajları ilk kez Mynet Sinema'da.


Film hakkında soruları yanıtlayan Matthew McConaughey filmin, "gerçekten dünyanın dışına yolculuk edebilsem, ne yapmam gerekirdi" sorusu üzerine düşünmesini sağladığını söyledi.

Role hazırlanırken ise öncelikle bilimi yapabildiği kadarıyla anlamaya çalıştığından bahseden McConaughey, "Zaman, yerçekimi, uzayda bunlar nasıl farlılık gösteriyor, öğrenmeliydim çünkü pilot olarak mürettabatını önemseyen bir adamı oynuyorum. Bunlardan sonra karakterin daha insani olan yönüne odaklandım: baba-kız ilişkisi, aile, insani istekler gibi" dedi.

McConaughey, ayrıca "Bu filmin insanın hırsının kapasitesi hakkında güzel bir hikayesi var" diye ekledi.

Christopher Nolan ile çalışmak nasıl diye sorulduğunda ise, "Chris çok titiz biri. İnsanları zorlarken bunu ne için yaptığının farkında. Filmi çekerken nefes alacak zamanı bile zor buluyorduk. Nolan gerçekten iyi bir lider. Harika bir problem çözücü, aynı zamanda" diyerek yanıt verdi.


Diğer başrol oyuncusu Anne Hathaway ise senaryoyu okuduğunda hikayeyi çok sevdiğini söyledi.


Filmin bitmiş halini gördüğünde gözlerine inanamadığını dile getiren Hathaway, "İşte bu insanların filmden bekledikleri fakat nadiren yakalayabildikleri şey" diye ekledi.


Role hazırlanırken fizikçi ve astronot arkadaşlarıyla konuştuğunu belirten Hathaway, "Gerisini kalbim ve hayal gücüm halletti" diye sözlerine devam etti.


Hathaway rolün en zevkli ve zor kısmının astronot kıyafetleriyle uzayda yürüme sahneleri olduğunu söyleyerek, "Çekerken çok eğlenceliydi fakat sonradan inanılmaz omuz ağrısı çektim.Bazı monologlar tamamen fizik hakkındaydı. Chris bunları eğlenceli hale getirmenin yolunu buldu, böylece izlerken bu sahnelerde de dikkatiniz dağılmayacak" şeklinde konuştu.Filmin konusu şöyle: Dünya üzerindeki yaşamımız sona ererken, bir grup uzay araştırmacısı insanlık tarihinin en önemli görevlerinden birini üstlenirler. Bulunduğumuz galaksinin çok ötelerine yolculuk ederek insanlığın, yıldızların ötesinde yaşamını sürdürmesinin mümkün olup olmayacağını keşfe çıkarlar.

Film 7 Kasım Cuma günü vizyona girecek!

FRAGMAN:

Yorumlar
  Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Son Haberler

  Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

  Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

  İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

  Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir