5 Aralık 2013 01:00

Yılın filmi: 'American Hustle'

New York Film Eleştirmenleri Birliği, ünlü yönetmen David O. Russell’ın ‘American Hustle’ filmini ‘Yılın Filmi’ seçti.

New York Film Eleştirmenleri Birliği, sinema dünyasının heyecanla beklediği ödül sezonunda yılın ödüllerini açıklayan ilk eleştirmenler topluluğu oldu.


Birlik, David O. Russell'ın yönettiği 'American Hustle'ı yılın en iyi filmi seçti.


Başrollerini Christian Bale, Bradley Cooper, Amy Adams, Jeremey Renner ve Jennifer Lawrence’ın paylaştığı ve ülkemizde 17 Ocak'ta vizyona girmesi beklenen ‘American Hustle’, Eric Singer ile Russell’a ‘En İyi Senaryo’ ödülü getirirken filmin oyuncularından Lawrence da ‘En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu’ ödülünü aldı.Birlik, ‘All Is Lost” (Sona Doğru) filmindeki performasıyla Hollywood’un efsanevi isimlerinden Robert Redford’u ‘En İyi Erkek Oyuncu’ Woody Allen’ın ‘Blue Jasmine’ filminde rol alan Cate Blanchett’i de ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödüllerine layık gördü.American Hustle, zeki bir dolandırıcı olan Irving Rosenfeld’in hikayesi anlatılıyor. Irving Rosenfeld, kendisi gibi kurnaz İngiliz partneri ve sevgilisi Sydney Prosser ile dengesiz FBI ajanı Richie DiMaso için çalışmak zorunda kalır. DiMaso ikiliyi Jersey mafyalarının dünyasına iter. Irving’in hareketleri tahmin edilemeyen karısı Rosalyn belki de tüm dünyayı etkileyecek adımı atacak tek kişidir.New York Film Eleştirmenleri Birliği, ödülleri günlük ya da haftalık gazeteler, dergiler ve internet sitelerindeki eleştirmenlerin oyları ile belirliyor. Birliğin seçimleri, Akademi adaylarının seçiminde de etkili oluyor.


Birliğin bu yılki ödüllerini kazananlar şöyle:

En İyi Film: American Hustle

En İyi Erkek Oyuncu: Robert Redford (All Is Lost)

En İyi Kadın Oyuncu: Cate Blanchett (Blue Jasmine)

En İyi Yönetmen: Steve McQueen (12 Years A Slave)

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu: Jennifer Lawrence (American Hustle)

En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu: Jared Leto (Dallas Buyers Club)

En İyi Yabancı Film: Blue Is The Warmest Color

En İyi Animasyon Film: The Wind Rises

En İyi Senaryo: American Hustle

En İyi Belgesel: Stories We Tell

En İyi Görüntü Yönetmeni: Bruno Delbonnel (Inside Llewyn Davis)

Özel Ödül: Frederick Wiseman


Yorumlar
  • hep gevurların yaptığı filmler yılın en iyi filmi seçiliyor zaten...çünkü onu yılın filmi seçenlerde gevur...tarafsız olup diğer ülkelerin çektikleri filmleri izlemeden karar veriyorlar..bana kalırsa hükümet kadın bu filmden daha güzel....

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir