25 Eylül 2009 10:12

Yılın Kötüleri

Beyazperde eleştirmenleri yılın en kötü filmlerini unutmadı. İşte bir türlü unutamadığımız kötüler!

Önce reklam. Mynet Beyazperde editörleri, eleştirmenleri, yurt dışı temsilcileri ve stajyerleri, tam kadro 2008'in en iyi yabancı filmlerini seçti. Sinemasal dosyasını okumak için hemen tıklayın!Bu arada, yılın kötü filmlerini de unutmadık, unutamadık. İşte Beyazperde eleştirmenlerinin seçtiği en kötü filmler ve nedenleri:Ali ErcivanMarc Caro'nun büyük umutlarla beklediğimiz filmi Dante 01, herhalde M.Ö. 10.000'i bile geçerek, yılın en başarısız ve seyri ızdıraba dönüşen yapımı olarak hafızama kazındı 2008'de.Ayşegül KesirliDante 01, Marc Caro'nun kontrolsüzce kapıldığı spiritüalizm merakı yüzünden çuvallayan, yılın en iç sıkıcı filmi.Serdar KökçeoğluOnur Ünlü'nün Çocuk filminin senaryosunu yazarken hangi izleyiciyi düşündüğünü kestirmek çok mümkün değil. Bir yanda Çocuk ve Rüya arasındaki sevgi nefret ilişkisi gibi yetişkin izleyicinin de (iyi yazılmış olsaydı) ilgisini çekebilecek konular varken, öte yanda yerli çocuk dizilerinin izinden giden sulu ve sıkıcı bir oyunculuk anlayışı var. Çocuk'un iddialı olduğu fantastik çocuk filmleri türünden keyif alan biri olmama rağmen, bir türlü sevemediğim büyülü, perili çocuk dizileriyle yaratıcılıktan uzak amatör çocuk tiyatrosu oyunlarının bir karışımını buldum filmde. Oktay Ege KozakWanted gerektiğinden fazla karmaşık, olabildiğince mantıksız, sebepsiz cool'u tanrısı ilan eden bir rastgele CGI bombardımanı. Bu suçlamalar 2008'de vizyona giren bir sürü kötü aksiyon filmi için yapılabilir. Hitman, Max Payne ve Özgürlük Savaşcısı akla geliyor. Fakat Wanted'ı tek başına bu şaheserlerden bile kilometrelerce aşağıda sürükleyen hakaret, nereden geldiğini bilmediğimiz emirlerle tanımadığımız insanları öldürdüğümüz sosyopat bir seri katil olmadığımız sürece hayatımızın anlamsız birer boşluk olduğunu varsayan, seyircisine utanmadan "loser" damgasını basan ahlaki çürüklüğü. Filmin son çekiminde James McAvoy bize soruyor: "Son zamanlarda ne yaptın?" Wanted'ı beynimden silmeye çalıştım James, ama ne yazık ki mümkün olmadı.Mert YeniciMumya serisinin ikinci filmle sonu gelmesi gerekirken aç gözlü yapımcıların doymayıp "bi tane daha" demelerine, hikayenin Mısır'dan çıkartılıp zorlama bir şekilde Uzak Doğu'ya getirilmiş olmasına, berbat diyaloglarına ve seviyesi yerlerde sürünen manasız esprilerine, son olarak da Mario Bello'nun "Bu Evelyn karakteri de bende acayip emanet durdu zaten, kasmayayım bari" diyerek sergilediği belli belirsiz oyunculuğuna tahammül edemediğim için yılın kötü yapımları listemde kendine en tepede yer ediniverdi Mumya: Ejder İmparatoru'nun Mezarı.Can EvrenolChangeling... İkna etmekten uzak, seyirciyi aptal yerine koyan, masalsı derecede yapmacık ve 2 boyutlu bir filmle, malesef Eastwood, Million Dolar Baby çizgisine geri dönmüş.
Yorumlar
  • ey mert yenici! bir defa mumyanın 2.degil birinci filmde sonu gelmesi gerekiyordu eger aç gözlülükten bahsediyorsak.aşagıdaki arkadsın da dediği gibi dünyada spielberg & lucas ikilisi kadar paragöz yönetmen var mı bilmem.basarı bir yana ama onlarca üçleme zaten yeşil dolarlar için yapılıyor.zaten yumurta süt gibi filmlerin ödül almasını da ben buna baglıyorum.sant filan hikaye yumurta da ne sanat var ne hikaye.the happening bir wanted dan iyi midir? herkesin görüşü kendine ama sırf dikkat çekmek için büyük filmleri yakmaya hiç gerek yok.

  • changellig mi? imdb notu 8.1.....

  • Bencede anlamıyor sizce yılın en kötüsü Wanted mıydı?Birkez daha yorumumu sildiğiniz için sizi kınıyorum!!!

  • tamamen popüler bir yazı hiçbirine katılmıyorum.özgürlük savaşçısı ile wanted ı karsılastırmak hakarettir.arkadasa da kesinlikle katılıyorum mumya ne kadar kötüyse indiana o kadar kötü

  • Sinema ayrıca para içinde yapılana bir sanattır.Bir filmin devamının gelmemesini sinema yazarları karar vermez, bunun kararını izleyici verir.Bu yönetmenler filmleri seyirciyi aptal yerine koymak için yapmazlar.İnsanlar ya izler yada izlemez.Her devam filminin de kötü olacağını kim söylemiş.Baba2,Baba1 den daha iyi idi.Alien,Terminatör,İndiana jones, star wars ve birçoğu.Bu devam filmlerine kötü diyecek olan var mı.İyinin olduğu yerde kötüde olacak ki iyinin değerini bilelim.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Vizyondaki Filmler

Vizyondaki yeni filmler
Vizyondaki eski filmler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Son Haberler

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir